Saeima pauž stingru atbalstu Izraēlai un nosoda «Hamas» teroristiskos uzbrukumus

Saeima ceturtdien, 12. oktobrī, pauda nelokāmu un stingru atbalstu Izraēlai, solidarizējoties ar to un uzsverot tās tiesības aizstāvēt sevi pret teroristiskās organizācijas "Hamas" veiktajiem vardarbīgajiem uzbrukumiem.

Deputāti kategoriski nosoda "Hamas" veiktos teroristiskos uzbrukumus Izraēlai un tās iedzīvotājiem un pieprasa, lai "Hamas" nekavējoties izbeidz vēršanos pret civiliedzīvotājiem, kā arī uzbrukumus civilajai infrastruktūrai, un lai atbrīvo visus ķīlniekus.

Deputāti norādīja, ka uz Izraēlas pilsētām dažu dienu laikā raidīts tūkstošiem raķešu, bez izšķirības vēršoties pret civiliedzīvotājiem un skaidri demonstrējot nodomu nodarīt pēc iespējas lielāku kaitējumu pēc iespējas vairākiem cilvēkiem. ""Hamas" īsteno Izraēlas civiliedzīvotāju masveida nogalināšanas un nolaupīšanas akcijas, dažu dienu laikā nogalināja jau vairāk nekā 1000 cilvēku, tostarp bērnus un pat zīdaiņus, kā arī nolaupīja simtiem militārpersonu un civiliedzīvotāju, tostarp arī seniorus, bērnus, pat veselas ģimenes, kas vēl šobrīd atrodas "Hamas" gūstā," teikts Saeimas paziņojumā.

Saeima aicina Eiropas Savienību nekavējoties stingri reaģēt uz šo starptautisko tiesību pārkāpumu, nosodot "Hamas" un citu teroristisko grupējumu noziegumus, kā arī novērst jebkāda finansiāla atbalsta nokļūšanu šādu organizāciju rokās.

Tāpat paziņojumā deputāti pauž bažas par citu reģiona valstu, tostarp Irānas, iespējamo iesaisti un atbalstu uzbrukuma plānošanā un īstenošanā, un atgādina, ka Irāna īsteno destabilizējošas darbības Tuvajos Austrumos un to apkaimē. Lēmuma projektā norādīts, ka Irāna jau ilgstoši finansē "Hamas".

Parlamentārieši aicina Eiropas Komisiju iekļaut Eiropas Savienības teroristu sarakstā Irānas Revolucionārās gvardes korpusu un tā atzarus, lai sankcijas tiktu piemērotas visām personām, kuras saistītas ar Irānas režīma sniegto atbalstu terorismam Tuvajos Austrumos un citviet.

Parlamentārieši mudina starptautisko sabiedrību paust atbalstu Izraēlai, nosodīt teroristu darbības un konsekventi pieprasīt starptautisko tiesību normu ievērošanu, atgādinot, ka ir kritiski svarīgi panākt ilgstošu un ilgtspējīgu mieru Tuvajos Austrumos.

Iepriekš Saeimā darbu apturējusi darba grupa sadarbībai ar palestīniešu Nacionālo padomi līdz brīdim, kamēr palestīniešu Nacionālā padome būs skaidri paudusi savu nosodījumu "Hamas" uzbrukumiem Izraēlai.

Solidarizējoties ar Izraēlas tautu un pieminot teroristisko uzbrukumu upurus, pirmdien, 9. oktobrī, pie Saeimas nama pacelts Izraēlas valsts karogs.

KONTEKSTS:

Palestīniešu kaujinieki 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlā. Līdz šim brīdim kaujinieki izšāvuši jau vairāk nekā 3200 raķešu. "Hamas" un to sabiedrotie arī  sagrābuši ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā.

Iebrukums pārsteidza nesagatavotus Izraēlas izlūkdienestus un drošības spēkus. Izraēlā oficiāli ir izsludināts karastāvoklis, un valsts gatavojas militārajai operācijai Gazas joslā, lai atriebtos par sestdien notikušo teroristiskā grupējuma "Hamas" asiņaino ofensīvu Izraēlas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti