Panorāma

Krievija atkal pakļauta dronu uzbrukumiem

Panorāma

Panorāma

KNAB pārbauda "Vienotību"

«Vienotības» finanses vērtē arī Valsts ieņēmumu dienests

Iespējamo aplokšņu algu maksāšanu partijas "Vienotība" darbiniekiem pārbauda Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas atklāja, ka pārbaude ilgst jau vairākus mēnešus sadarbībā ar citām uzraugošajām iestādēm. Partijas finanšu vērtēšanu veic arī Valsts ieņēmumu dienests (VID). Tikmēr "Vienotība" no partijas izslēgusi trauksmes cēlēju.

Par to, kā notiek pārbaudes "Vienotībā", KNAB sacīja īsi – notiek saņemtā iesnieguma minēto faktu pārbaude jeb pārbauda aizdomas par aplokšņu algu maksāšanu. Uzsverams, ka pārbaude ilgst jau vairākus mēnešus. KNAB galvenā inspektore komunikācijas jautājumos Agita Antonāne precizēja – aptuveni trīs mēnešus.

Neraugoties uz to, esot pāragri prognozēt pārbaudes pabeigšanu.

Taujāta, vai ir notikušas procesuālas darbības kādos birojos, darbinieku, tostarp politiķu dzīves vietās, Antonāne norādīja, ka saprot sabiedrības interesi par šo pārbaudi, tomēr plašāku informāciju saistībā ar to atklāt nevar.

Bijušā biroja darbinieka Normunda Orleāna iesniegums par aplokšņu algām partijā saņemts pērn decembrī, atklāja VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe. Iesniegums bija adresēts piecām iestādēm, galvenokārt tieši KNAB. Tāpēc VID esot atbalstoša loma partijas pārbaudē.

Dienests salīdzina un analizē darbinieku darba stundu skaitu partijas birojā un to, kas varētu būt kā attaisnojums nelielajai samaksai.

"Ir jāskatās, cik stundas ir nostrādātas konkrētā amatā, konkrētā profesijā. Vienā partijā ir viens biroja administrators, citā – četri. Vienā strādā pilnu slodzi, otrā – četri pa 10 stundām nedēļā. Tas ir tas jautājums, kas jāvērtē. VID to ir skatījies un vērtējis. Sniegsim informāciju KNAB, ja redzēsim kādas novirzes ar informāciju, kas ir VID rīcībā," skaidroja Šmite-Roķe.

Tikmēr "Vienotība" izslēgusi no partijas trauksmes cēlēju Orleānu, kurš iestādēm ziņoja par iespējamām aplokšņu algām. Viņa izslēgšanu no partijas pamato ar nepatiesu ziņu sniegšanu un partijas apmelošanu.  

KONTEKSTS:

Partijas bijušais darbinieks Orleāns "TV3" raidījumam "Nekā personīga" stāstīja, ka "Vienotība" saviem darbiniekiem maksājusi "aploksnēs". Aplokšņu algas maksātas viņam un vēl vismaz desmit citiem partijas biroja darbiniekiem. Šāda prakse sākusies ap 2017. gadu, kad partija bija nonākusi finansiālās grūtības.

Politiskais spēks pārmetumus sauc par meliem; apsūdzības vērtēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

"Vienotība" norādījusi, ka 2023. gada 16. novembrī vērsusies KNAB, sniedzot informāciju par Orleāna izteiktajām apsūdzībām un informējot par gatavību jebkādā veidā sadarboties, sniedzot visa veida informāciju, kas nepieciešama.

Partijas "Vienotība" valde lēma Orleānu no partijas izslēgt un vērsties pret viņu par reputācijas graušanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti