Dienas ziņas

Rēzeknes novadā darbu sākusi pašvaldības policija

Dienas ziņas

Dienas ziņas

"Pasažieru vilciens" atmaksā pasažieriem radītos zaudējumus

Defekti novērsti 2 no 7 bojātajiem elektrovilcieniem; pasažieri kompensācijas šonedēļ prasa mazāk

Diviem jaunajiem elektrovilcieniem tehniskās problēmas ir novērstas, līdz ar to pārvadāt pasažierus ir gatavi 12 no 17 sastāviem, kas šobrīd ir uzņēmuma "Pasažieru vilciens" (PV) paspārnē, uzņēmumā noskaidroja Latvijas Radio. Savukārt kompensācijas par kavētiem vai atceltiem reisiem šonedēļ pasažieri pieprasa krietni mazāk nekā pagājušajā nedēļā.

«Pasažieru vilciens»: salaboti divi jaunie elektrovilcieni; pasažieri kompensācijas šonedēļ prasa mazāk
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Vēl trešdien, 10. janvārī, tika ziņots, ka tehniskas problēmas konstatētas kopumā septiņiem no 17 elektrovilcieniem.

Kopš pirmdienas, 8. janvāra, kompensācijas pieprasītas vien četros gadījumos, kas ir piecas reizes mazāk nekā pagājušajā nedēļā, norādīja uzņēmumā.

Šonedēļ lielākā pieprasītā kompensācija bijuši 14 eiro, kas vilciena pasažierim nekursējošā vilciena dēļ, iespējams, bija jāsamaksā par braucienu ar taksometru. Savukārt divas reizes atmaksātas vilcienu kavējumu dēļ neizmantotās e-biļetes. Arī tas ir mazāk nekā pagājušajā nedēļā, kad "Pasažieru vilciens" atlīdzināja izdevumus par 35 e-biļetēm. Zaudējumus pēc tam regresa kārtībā "Pasažieru vilciens" piedzen no vainīgās puses.

"Radušos zaudējumus sedz tas, kas šos zaudējumus radījis. Ja kompensācijas vai biļešu atmaksas pieprasījumi radušies "Škodas" vilcienu vainas dēļ tad šī summa tiek pieprasīta no "Škoda Vagonka". Ja mūsu vainas dēļ, tad paši maksājam par savām pieļautajām kļūdām, ja tas ir infrastruktūras uzturētāja vainas dēļ vai kāda cita vainas dēļ, tad šie izdevumi tiek adresēti viņiem," skaidroja AS "Pasažieru vilciens" Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja Sigita Zviedre.

Kopumā kopš gada sākuma uzņēmums "Pasažieru vilciens" no saviem klientiem saņēmis 24 kompensāciju pieprasījumu un 37 pieprasījumus apmaksāt neizmantotās vilcienu biļetes. Par neizmantotajām biļetēm pasažieriem jau atmaksāti aptuveni 104 eiro. Kompensāciju pieprasījumu kopējā summa vēl tiek precizēta, bet, visticamāk, arī tā būs robežās no 100 līdz 200 eiro. 

Uzņēmumā norādīja, ka šonedēļ vilcieni kļuvuši precīzāki –

vairāk par 20 minūtēm kopš pirmdienas kavējuši tikai divi sastāvi. Viens salūzuša kravas vilciena dēļ, bet otrs – pārmiju kļūdas dēļ.

Vilcienu kavējumu dēļ pasažieri var izmantot arī taksometru, pēcāk maksājuma čeku iesniedzot uzņēmumā "Pasažieru vilciens". Svarīgākais tiešo zaudējumu atlīdzības saņemšanai ir saglabāt vilciena biļeti un citus dokumentus, kas pamato prasītās atlīdzības apjomu.

Vairāk par to, kā atgūt zaudējumus, ja "Vivi" vilciens kavē vai tiek atcelts, lasi šeit.

KONTEKSTS:

2023. gada februārī vilcienu ražotājs "Škoda Vagonka" un "Pasažieru vilciens" Satiksmes ministrijai apliecināja, ka plānots sākt pasažieru pārvadājumus ar jaunajiem elektrovilcieniem jau tā paša gada vasaras beigās, bet vēlāk paziņoja, ka sertifikācijas procesa dēļ tomēr vilcieni nesāks kursēt ātrāk kā rudenī.

Līgums par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi, ko "Pasažieru vilciens" un "Škoda Vagonka" parakstīja 2019. gada vidū, paredzēja, ka pirmie vilcieni tiks piegādāti 2022. gada pirmajā pusgadā, bet līdz 2023. gada beigām pasažieru pārvadājumi tiks veikti jau ar visiem 32 jaunajiem vilcieniem. Taču karš Ukrainā aizkavēja piegādes, jo vilcienus līdz Rīgai nācās vest ar autotransportu un montēt uz vietas.

Pirmo vilcienu Latvijā saņēma 2022. gada jūnija beigās.

Pasažieru pārvadājumus ar jaunajiem vilcieniem Latvijā galu galā sāka 2023. gada 15. decembrī. Drīz pēc tam vairākiem vilcieniem sāka atklāties defekti, un janvāra sākumā viens no jaunajiem vilcieniem apstājās līnijā Rīga–Skulte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti