Panorāma

Ēka pie Mārupē nozāģētā dižozola būs jānojauc

Panorāma

Panorāma

LTV raidījumam "Aizliegtais paņēmiens" 10 gadu

«Mūsu misija ir arī sabiedrības izglītošana». LTV raidījumam «Aizliegtais paņēmiens» – 10 gadi

Trešdien, 11. oktobrī, desmit gadi aprit Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam, kura žurnālistus ļoti daudzi labāk redz ejam prom, nekā nākam šurp. Un, kad viņi raidījuma pašreklāmā paziņo nozari, kurā atkal izdevies iefiltrēties, lai atklātu, kā ir patiesībā, elpu aiztur gan iesaistītie, gan skatītāji. Jubileja ir Gunta Bojāra veidotajam un vadītajam raidījumam "Aizliegtais paņēmiens".  

Bet smaidoša kolektīva foto pie jubilejas tortes nav un nebūs, jo raidījums "Aizliegtais paņēmiens" savus žurnālistus sargā. Tikai tā viņiem izdodas iekļūt tur, kur kaut kas nav kārtībā, to nofilmēt un parādīt.

Tāpēc visa "Aizliegtā paņēmiena" vārdā runā tikai Guntis Bojārs – ideju ģenerators un vadītājs.

"Es atļaujos te atstāt tādu miglu. Nu, neiešu taču stāstīt, kādi mums te ieroči. Labi, mums nav mega lielu resursu. Ir runa par mazu kolektīvu, bet mūsu atslēga ir laba plānošana," atklāj raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" veidotājs Guntis Bojārs.

Restorāns "Frics" Jūrmalā, kura atvēršana parādīja, cik neiespējami jaunam uzņēmējam uzsākt savu biznesu,  aplokšņu algas "Tokyo City", Centrāltirgus cigarešu kontrabanda, vardarbība bērnudārzā un veco ļaužu aprūpes iestādēs – šo gadu laikā bijušas daudzas žurnālistiskas izmeklēšanas, kas vainagojušās ar uzsāktiem kriminālprocesiem, atbildīgo ierēdņu rotāciju vai likuma grozījumiem. Bet Guntis ar to nemērī "Aizliegtā paņēmiena" pienesumu.

"Man nekad tā īsti mērķis nav bijis skandalēties pirmkārt. Man "Aizliegtā paņēmiena" efektu ir grūti izmērīt. Es priecājos ne tik daudz par politiskajiem likumiem, bet mums bijuši raidījumi, kā pareizi ēst. Cilvēki maina savus paradumus. Ka tie nospiedumi paliek apziņā. Es teiktu, ka mūsu misija ir arī sabiedrības izglītošana," saka Guntis Bojārs.

Viņam ir svarīgi nenobīties un aiziet līdz galam. Viņš smejas, ka var sarakstīt grāmatu par cilvēku pirmo reakciju, kad viņiem piezvana no "Aizliegtā paņēmiena" un stādās priekšā.

"Jo skatītāji arī sagaida no žurnālistikas, ka mēs pastāstām kaut ko vairāk, dziļāk. Esam bezbailīgāki. Un saprot, ko dara īsts žurnālists. Ka tā ir vērtība," saka Bojārs.

Līdz šim "Aizliegtā paņēmiena" raidījumi saņēmuši atzinību gan pašu mājās, gan vērienīgos konkursos Eiropā, aiz sevis atstājot BBC un citus kanālus.

Protams, ka Guntim Bojāram gribētos dzīvot Latvijā, kur šādam raidījumam nav, ko darīt, kur viss ir sakārtots, caurspīdīgs un saprotams. Taču pagaidām ir skaidrs, ka līdz tam vēl būs daudzi raidījumi un izmeklēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti