Panorāma

Jūrmalā aicina ierobežot konkrētu grāmatu pieejamību

Panorāma

Panorāma

Pacienti PSKUS gaida staru terapijas atsākšanu

Stradiņa slimnīcas staru terapijas pacientiem nākas gaidīt applūdušā pagrabstāva izžūšanu

Šonedēļ Stradiņa slimnīcā onkoloģijas korpusa pagrabstāva applūšana apstādināja staru terapijas iekārtas darbību, tagad pacientiem nākas gaidīt, jo atšķirīgo iekārtu dēļ starošanu citviet turpināt nav iespējams.

Šonedēļ notikusī ūdens avārija Stradiņa slimnīcā saistīta ar blakus ēkai notiekošajiem kanalizācijas rekonstrukcijas darbiem.

Noplūde Onkoloģijas klīnikas pagrabstāvā samērcēja tur esošās iekārtas un pilnībā apstādināja starošanu. Darbinieki iekārtas centās sasegt ar segām, un šobrīd turpinās korpusa žāvēšana.

Tagad zināms, ka atšķirīgo staru iekārtu dēļ turpināt starošanu citviet nav iespējams.

Pacienti var gaidīt apmēram desmit dienas. Ja to laikā iekārta neatsāks darbu, starošana jāsāk no sākuma.

Tas nozīmē, ka gandrīz 20 pacientiem šīs ir neziņas pilnas dienas.

"Tātad PSKUS ir modernāka iekārta, un novirzot viņus uz citām iestādēm, ārstēšanas plāns būtu jāatsāk no nulles. Kartēšana, datu ievade – tas prasītu vismaz divas vai trīs nedēļas. Bet mēs ļoti, ļoti ceram, ka nākamās nedēļas laikā mums izdosies ēkas funkciju atjaunot. Pacientu veselības stāvoklis ļauj šo staru terapiju atlikt līdz 20 dienām. Ja gadījumā redzēsim, ka nespējam atsāk laicīgi, skatīsies, ar kurām iestādēm sadarboties, kur pakalpojumu varam nodrošināt," skaidroja Stradiņa slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) lineārais paātrinātājs iebūvēts pirms aptuveni pieciem gadiem. Modernā iekārta izmaksāja ap trim miljoniem eiro un ļauj vēža šūnas iznīcināt ļoti mērķēti un precīzi.

Taču, kamēr nebūs beigusies iekārtu un telpu žāvēšana, nevar noteikt ne bojājumu apmēru, ne to, kad darbu varēs atsākt. Visa pārējā ārstēšana pacientiem tiek pilnībā nodrošināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti