Dienas ziņas

Saules aptumsumu vēroja arī tūristi no Latvijas

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Uz pārbaudes laiku atstādina Valsts kancelejas vadītāju

Kariņa specreisi: Siliņa uz pārbaudes laiku atstādina Valsts kancelejas direktoru Citskovski

Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") izdevusi rīkojumu no amata atstādināt Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski. Tas darīts uz dienesta pārbaudes laiku, un pārbaude saistīta ar Siliņas priekšgājēja premjera amatā Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālajiem lidojumiem.

Paziņojumā medijiem Valsts kancelejas Komunikācijas departaments informēja, ka atstādināšanas laikā Valsts kancelejas direktora pienākumus uzdots pildīt Valsts kancelejas direktora vietniecei juridiskajos jautājumos Inesei Gailītei.

Rīkojumu par dienesta pārbaudi Siliņa izdeva marta beigās, kad Ģenerālprokuratūra sāka un nodeva Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") komandējumos. 

Siliņa bija uzdevusi ministrijām deleģēt pārstāvjus dienesta pārbaudes komisijai, lai izvērtētu Ģenerālprokuratūras prokurores iesniegumā norādītos apstākļus, kā arī amatpersonu rīcību un atbildību. 

Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Siliņa medijiem sacīja, ka

dienesta pārbaudes komisija vērtēs gan Valsts kancelejas vadītāja, gan darbinieku, arī citu personu iespējamo atbildību.

Skaidrojot Citskovska atstādināšanu, premjere norādīja uz Valsts kontroles apgalvojumiem, kas esot gana nopietni. "Uzskatu, ka atstādināšana ir nepieciešama, lai dienesta pārbaude notiktu pēc iespējas objektīvi," sacīja Siliņa.

Viņa arī uzdeva Valsts kancelejai veikt Ģenerālprokuratūras vēstulē ieteiktos uzlabojumus attiecībā uz normatīvās bāzes sakārtošanu. "Ir iespējami šādi lidojumi, bet tiem jābūt gan finansiāli skaidri vērtētiem, gan iepirkumu sistēmai jābūt sakārtotai," sacīja politiķe.

Tikmēr Valsts kanceleja, Valsts kontroles revīzijas publiskošanas dienā komentējot iesaistīto pušu atbildību, norādīja, ka izvēli par komandējuma vajadzībām nepieciešamo transportu ir izdarījis un pasūtījumu veicis tieši Ministru prezidenta birojs.

KONTEKSTS:

Krišjānis Kariņš savā četrus gadus ilgajā premjerēšanas laikā 36 reizes ārvalstu vizītēs devās ar privātajām lidmašīnām, kas izmaksājis vairāk nekā 1,2 miljonus eiro. Vairākos gadījumos dārgie lidojumi izmantoti, lai Kariņš Latvijā varētu atgriezties piektdienas vakarā, pirms brīvdienām.

Kariņš to pamatojis ar nepieciešamību pārstāvēt Latviju un lietderīgu laika plānošanu, jo premjeram paralēli ārpolitiskajiem jautājumiem jārisina arī iekšpolitikas problēmas.

Tikmēr pārbaudi sāka Ģenerālprokuratūra un arī Valsts kontrole, kura secinājusi, ka nelikumīgi no valsts budžeta izlietoti vismaz 221 566 eiro, bet vēl vismaz 323 688 eiro no Eiropas Savienības (ES) Padomes līdzekļiem izlietoti neekonomiski.

Kariņa lidojumi izraisījuši plašu rezonansi sabiedrībā, un šī gada martā Kariņš paziņoja par atkāpšanos

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti