Dienas ziņas

Pavadonis bērnam skolēnu autobusā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pusotra gada turpinās tiesvedība par bērnudārza būvniecību

Pusotru gadu turpinās tiesvedība par Salaspils bērnudārza būvniecību

Jau pusotru gadu turpinās tiesvedība starp Salaspils novadu un būvnieku "Merks" par nepabeigto bērnudārzu. Tagad būvniecība ir atsākusies – to īsteno cits uzņēmējs, kurš par 1,2 miljoniem eiro sola darbu pabeigt līdz rudenim.  

ĪSUMĀ:

  • Salaspils jaunā bērnudārza būvniecība iestrēga – ar "Merks" līgums lauzts 2022. gadā.
  • Tagad atrasts jauns būvnieks, kurš darbus sola pabeigt līdz rudenim.
  • "Merks" pašvaldību iesūdzēja tiesā, prasa piedzīt 2 miljonus eiro.
  • Tiesa pēc būtības lietu tiesā sāks skatīt pēc pāris mēnešiem.

Pērn 205 bērniem Salaspilī nebija iespējas mācīties pašvaldības bērnudārzos, jo pietrūka vietas. Vecāki bērnus iekārtoja privātajās izglītības iestādēs vai arī pie auklītēm kā, piemēram, salaspiliete Marija.

"Mēs stāvējām rindā uz to bērnudārzu, bet sanāca tā, ka to līdz galam nepabeidza, un mēs dosimies uz citu. Tas ir ļoti aktuāli, jo rindas ir pārāk lielas," pauda Marija

Iemesls ir strīdu dēļ neīstenotais projekts – bērnudārza būvniecība ar 280 vietām.

Pirms trīsarpus gadiem vietvara noslēdza līgumu ar būvkompāniju "Merks" par nedaudz vairāk nekā 7 miljoniem eiro ar mērķi celtniecību pabeigt 2022. gadā. Problēmas sākās pēc gada, jo uzņēmums lūdza pagarināt celtniecības termiņus un ieguldīt lielākus līdzekļus strauji kāpjošo izmaksu dēļ.

Bet vietvara tam nepiekrita, vienpersoniski laužot līgumu, un sākās tiesvedība, kas turpinās vēl līdz šim.

"Mūsu prasība, kas ir miljona apmērā, veidojas no 400 000 eiro, kas ir zaudējumi, ko mēs kā pašvaldība ciešam no tā, ka ir, protams, šajā laikā noticis sadārdzinājums gan pašiem būvdarbiem, gan materiāliem, gan pārējam. Un mums ir arī prasība par līgumsodu 600 000 eiro apmērā – tieši par to, ka būvdarbi netika pabeigti šajā noteiktajā laikā," stāstīja Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raivis Anspaks ("Vienotība").

Tam nepiekrīt SIA "Merks" un tiesā prasa no Salaspils novada gandrīz 2 miljonus eiro – par neizmaksāto pabeigto būvdarbu summu, gan arī  līgumsodu.

"Pirmais iemesls ir finansiālais aspekts. Otrs iemesls ir būvprojekta kvalitātes aspekts. Ja mēs varam par finansiālo aspektu – nu diemžēl ir bijis tā, ka "Merks" šo objektu ir finansējis un būvēja par saviem līdzekļiem, un kreditējis pasūtītāju patiesībā par 3 mēnešiem," iebildumus skaidroja SIA "Merks" Juridiskās nodaļas vadītājs Jānis Sīlis.

Kamēr turpinās tiesa, pašvaldība izsludināja citu konkursu, kurā no četriem pretendentiem nesen izvēlēta kompānija "Pillar Contractor", kurai par 1,2 miljoniem eiro būs jāpabeidz bērnudārza būvniecība.

Šobrīd būvdarbi ir sākti iekštelpās; fasādes  darbus paredzēts sākt marta izskaņā. 

"Tā ir tāda nestandarta pieeja, kas ir jāpiekopj gan arhitektam, gan mums kā būvniekam. Tehnoloģiju izvēle ir saprotama, ir visi risinājumi, it kā vēl ir precizējumi atsevišķās detaļās. Tas pašreiz arī notiek konkrēti ar projektu autoru," pastāstīja "Pillar Contractor" valdes priekšsēdētājs Jānis Lāčaunieks.

Tikmēr prognozēt, kad beigsies tiesvedība starp SIA "Merks" un pašvaldību, ir grūti.

Pēc būtības lietu tiesā sāks skatīt pēc pāris mēnešiem, bet lēmumu varēs arī pārsūdzēt. Ir cerība, ka bērnudārza durvis bērniem tiks vērtas šoruden.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti