Panorāma

Bizness beidzies, bet īpašumi paliek: kas notiek ar "Daugavas vanagu" īpašumiem?

Panorāma

Panorāma

Latvijas Tautas frontei – 35

Atzīmē Latvijas Tautas frontes dibināšanas 35. gadadienu

Kustība, kas no idejas par organizāciju ar vairāk nekā 100 tūkstošiem biedru pārtapa vien pāris mēnešu laikā. Tieši pirms 35 gadiem sākās Latvijas Tautas frontes dibināšanas kongress. Tautfrontiešu kustības mērķis – brīva un neatkarīga Latvija. Svinot Tautas frontes gadadienu, Rīgas pilī notika svinīgs organizācijas atceres pasākums.

Divas dienas – 1988. gada 8. un 9. oktobrī – tagadējā Kongresu nama telpās pulcējās ļaužu tūkstoši. Tika dibināta Latvijas Tautas fronte. Šai tautas politiskās un patriotiskās iniciatīvas kustībai bija izšķiroša nozīmē Latvijas neatkarības atjaunošanā.

"4. maija deklarācijas kluba" prezidente Velta Čebotarenoka īpaši izceļ kustības spēju apvienot dažādus viedokļus vienam mērķim – brīvai Latvijai. "Tautas fronte varēja vienu radikālo spārnu ar otru sakļaut tā kā kopā. Un tā kā skaists, liels putns paņemt zem saviem spārniem. Un izvest saulē," sacīja Čebotarenoka.

Par Tautas frontes pirmo priekšsēdētāju 1988. gadā ievēlēja žurnālistu Daini Īvānu.

"Tā bija arī tāda milzīga enerģija, kas pārņēma cilvēkus, ka šis ir tas brīdis – tagad vai nekad. Tagad vai nekad. Un faktiski mēs to nāciju izķepurojām, izvilkām dzīvu, veselu, saglabājām savu valodu. Jo, ja tas režīms būtu turpinājis, ja mēs būtu snauduši, tāpēc mēs to saucam par atmodu,

ja mēs būtu snauduši pirms tiem 35 gadiem, es domāju – mēs šodien ar jums nerunātu latviski.

Mēs droši vien ar "vateniekiem" jeb "pufaikniekiem" karotu kopā pret ukraiņiem un censtos apspiest jebkuru brīvību. Mēs jau būtu zuduši kā cilvēki. To vienmēr vajag tomēr atcerēties, ka izšķirošajā brīdī mūsu tauta prata pārvarēt privātu nepatiku vienam pret otru. Prata pārvarēt kašķīgumu un apvienoties kādam lielam mērķim, kas ir Latvija," uzsvēra Dainis Īvāns.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, atskatoties uz Tautas frontes paveikto un sveicot tās dalībniekus, savā uzrunā fokusējās uz nākotni. Viņš atzīmēja, ka Tautas fronte Trešās atmodas laikā savu kopējo mērķi – neatkarību Latvijā – sasniedza. Taču tā ik dienas jāturpina sargāt.

"Par savu brīvību mēs cīnījāmies pirms 35 gadiem, cīnāmies tagad un būs jācīnās arī pēc 35 gadiem. Cīnīsimies ar savu darbu, ar savu mīlestību. Cīnīsimies par laimīgāku Latviju, par pārtikušāku sabiedrību, par drošākām mājām," sacīja Rinkēvičs.

Turpinot Tautas frontes 35. gadadienas svinības, pirmdien pie Benjamiņu nama Rīgā, kur veidojās Tautas fronte, atklās kustībai veltītu piemiņas plāksni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti