Uzvaras parka apkārtnē no šodienas ierobežos satiksmi un gājēju kustību

No pirmdienas, 8. maija, plkst. 15 līdz trešdienas, 10. maija, plkst. 23.59 Valsts policija nepieciešamības gadījumā slēgs transportlīdzekļu satiksmi Uzvaras parka apkārtnē, informēja Rīgas domē.

Satiksme var tikt slēgta Uzvaras bulvāra posmā no Ojāra Vācieša ielas līdz Bāriņu ielai, Ojāra Vācieša ielas posmā no Uzvaras bulvāra līdz Hermaņa ielai, kā arī Hermaņa ielā.

Tāpat minētajā laika periodā aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu:

  • Bāriņu ielas abās pusēs, posmā no Slokas ielas līdz Hermaņa ielai;
  • Uzvaras bulvāra abās pusēs, posmā no Bāriņu ielas līdz Ojāra Vācieša ielai;
  • Ojāra Vācieša ielas abās pusēs, posmā no Uzvaras bulvāra līdz Mazajai Nometņu ielai;
  • Hermaņa ielā abās pusēs;
  • Aleksandra Grīna bulvāra abās pusēs, posmā no Slokas ielas līdz Bāriņu ielai.

Nepieciešamības gadījumā norādītajā laika periodā arī aizliegs gājēju kustību Bāriņu ielas abās pusēs, posmā no Uzvaras bulvāra līdz Hermaņa ielai, Uzvaras bulvāra posmā no Ojāra Vācieša ielas līdz Bāriņu ielai, kā arī Hermaņa ielā (izņemot iedzīvotāju piekļuvi  dzīvesvietai).

Rīgas domē portālam LSM.lv norādīja, ka minētie satiksmes ierobežojumi ieviesti, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un Saeimas 20. aprīlī pieņemtā likuma "Par atsevišķu publisku pasākumu rīkošanas aizliegumu 9. maijā" prasību izpildi.

KONTEKSTS:

Daudzus gadus 9. maijā nacistiskās Vācijas režīma sagrāve Otrā pasaules karā atzīmēta ne tikai Krievijā, bet arī Latvijā – daļa sabiedrības ik gadu pulcējās pie Uzvaras parka pieminekļa Rīgā. Pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā pērn iedzīvotāji Latvijā tika aicināti nepulcēties pie padomju režīma pieminekļiem, tomēr cilvēki Rīgā tik un tā devās pie Pārdaugavas monumenta.

Pāris dienas pēc tam Saeima atcēla juridiskos šķēršļus iespējamai Uzvaras parkā esošā padomju pieminekļa nojaukšanai, kas arī tika izdarīts augusta beigās. Savukārt pagājušajā mēnesī Saeima noteica, ka 9. maijā ir aizliegti svētku un izklaides pasākumi, kuri neatbilst valsts drošības interesēm, slavina militāro agresiju vai nepatiesi atspoguļo vēsturiskos notikumus, kā arī  aizliegts izmantot pirotehniku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti