Pēc 2 nepilngadīgo aizturēšanas policijā atceļ trauksmi bažās par iespējamām jauniešu sadursmēm Imantā

Naktī uz pirmdienu, 8. maiju, Valsts policija atcēla trauksmi, kas bija izsludināta, reaģējot uz iespējamām fiziskām sadursmēm Imantā.

Policijā trauksme bija izsludināta Rīgas Pārdaugavas pārvaldē un Rīgas Speciālo uzdevumu bataljona vienībā. Policija bija fiksējusi un saņēmusi informāciju no iedzīvotājiem par vairākām vietām Imantā, kur ir plānoti vai jau notiekot jauniešu masveida pulcēšanās un fiziskas sadursmes, kuru iemesls ir 5. maija notikumi.

Naktī plkst.2 policija informēja, ka ir noskaidrotas divas personas, pēc kuru iniciatīvas notika pulcēšanās Imantas mikrorajonā. Nepilngadīgie nogādāti policijā procesuālo darbību veikšanai.

Citi incidenti nav konstatēti, un policija norāda, ka situācija pilnībā kontrolēta. Trauksme policijā atcelta, aizvien gan turpinot darbu pastiprinātā režīmā.

KONTEKSTS:

Līdzās kriminālprocesam par mazgadīgu zēnu izraisītu kautiņu Imantas mikrorajonā Rīgā 5. maijā policijā sākta pārbaude, lai pārliecinātos par policijas darba profesionalitāti un atbilstību.

Sociālajās vietnēs publicēts videoieraksts, kurā redzams, ka vairāki zēni, sitot un sperot, uzbrūk vienaudzim, savukārt vairāki jaunieši noskatās un filmē notiekošo. Nežēlīgā vienaudža piekaušana izraisījusi plašas diskusijas sabiedrībā un nosodījumu policijas darbam, apgalvojot, ka policija ilgstoši neieradās uz notikuma vietu.

Par notikušo jau 5. maijā ir sākts kriminālprocess par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu miesas bojājumu smaguma pakāpi cietušajam jaunietim. Cietušās personas mantas arī ir atgūtas.

Policija akcentēja, ka notiek darbs ar jauniešiem un viņu vecākiem, tiek skaidrota katras iesaistītās personas loma un atbildība. Ņemot vērā, ka iesaistītie nav sasnieguši 14 gadu vecumu, viņi likuma izpratnē nav tā subjekti un viņiem nav paredzēta atbildība.

Policisti ir noskaidrojuši gandrīz visus iesaistītos jauniešus, kuri ir 13 gadus veci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti