Rosina sākt kriminālvajāšanu pret nepilngadīgajiem, kuri pērn Imantā piekāva puisi

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par gadījumu pērn maijā Rīgā, Imantas mikrorajonā, kur seši nepilngadīgie piekāva citu puisi. Pret diviem nepilngadīgajiem policija rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu, bet pret pārējiem, kuri nav sasnieguši vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība, policija aicinājusi tiesu lemt par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu, informēja VP.

Pērn 5. maijā VP saņēma izsaukumu no aculieciniekiem uz Rīgu, Anniņmuižas meža masīvu, par to, ka vairāki pusaudži sit savu vienaudzi. Policistiem ierodoties notikuma vietā, tur atradās cietušais – 2009. gadā dzimis pusaudzis, un aculiecinieki, taču uzbrucēji notikuma vietu bija pametuši. 

Policija uzsāka izmeklēšanu, kā rezultātā noskaidroti un policijas iecirknī nogādāti visi iesaistītie pusaudži. 

Izrādījās, ka divi uzbrucēji bija sasnieguši 14 gadu vecumu, tātad ir saucami pie kriminālatbildības, taču četri nozieguma izdarīšanas brīdī bija mazgadīgi.

Cietušais uzbrucējus nav pazinis, viņam uzbrukts vairāku citu personu klātbūtnē, kuri to novēroja.

Saistībā ar notikušo VP uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Šī gada 12. janvārī materiāli attiecībā pret četrām personām, kuras nav sasniegušas kriminālatbildības vecumu, proti, 14 gadus, izdalīti un nosūtīti tiesai jautājuma par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu izskatīšanai. Savukārt attiecībā pret divām personām kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligāniskajām darbībām attiecībā pret nepilngadīgo, nodarot viņam miesas bojājumus, izdarot to personu grupā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti