Krustpunktā

Krustpunktā: Zemnieki protestē, jo birokrātiskās prasības draud samalt nozari

Krustpunktā

Krustpunktā: Lauksaimnieku protesti, nevienprātība koalīcijā par skolu reformu

Krustpunktā izvaicājam iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski

Ministrs: Līdz ar liegumu satiksmē piedalīties auto ar Krievijas numuriem reidu nebūs, bet policija rīkosies

Februāra vidū stājoties spēkā liegumam Latvijas satiksmē piedalīties Krievijā reģistrētām automašīnām, policija reidus neplāno, bet noteikti rīkosies, pamanot šādas situācijas, intervijā Latvijas Radio sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība").

Rihards Kozlovskis par Krievijas auto Latvijā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Nākamnedēļ, 15. februārī, spēkā stāsies Saeimas pērn pieņemtais liegums autosatiksmē Latvijā piedalīties transportlīdzekļiem ar Krievijas reģistrācijas numuriem, nepārreģistrētos auto paredzot konfiscēt.

Kozlovskis intervijā apliecināja, ka no 15. februāra policija rīkosies, pamanot satiksmē automašīnas ar Krievijas numurzīmēm. Masveida reidus gan nerīkos, bet reaģēs uz situācijām, patrulējot uz ceļiem, kā arī saņemot informāciju no iedzīvotājiem. Viņš aicināja ziņot par to.

"Ja transportlīdzekļa vadītājam nebūs pierādījumu tam, ka viņš tranzītā dodas cauri Latvijai, kas ir jāreģistrē CSDD, ka viņš neuzturēsies ilgāk kā 24 stundas, tātad attiecīgi šī mašīna tiks konfiscēta," sacīja ministrs.

Viņš arī norādīja, ka pastāv daži izņēmumi, kas saistīti ar diplomātiskajām misijām. Bet arī šādi gadījumi ir pierādāmi un pārbaudāmi.

Ministrs piebilda, ka šādu auto atrašanās satiksmē Latvijā nav lielākais drauds nacionālajai drošībai: "Tas ir, protams, mūsu atbildes gājiens un solidaritāte saistībā ar to, kas notiek Ukrainā."

KONTEKSTS:

Eiropas Komisija (EK) pērn lēmusi, ka Eiropas Savienībā (ES) aizliegts ievest Krievijas pilsoņu privātos automobiļus, telefonus, rotaslietas un citas preces, kas uzskatāmas par aizliegto importu. Automašīnu ar Krievijas numura zīmēm ievešana ES uzskatāma par sankcionētu preču eksportu no Krievijas uz ES, pat ja tās izmanto personīgiem iemesliem. Tomēr lēmumu, kā rīkoties, drīkst pieņemt ES dalībvalstu valdības pašas.

Atbilstoši EK lēmumam Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija aizliegusi personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem iebraukt ES pār savām robežām ar Krieviju un Baltkrieviju. No 12. septembra personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt ES arī caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

Savukārt novembrī Saeima lēma, ka no 2024. gada februāra vidus Latvijā aizliegs piedalīties satiksmē transportlīdzekļiem ar Krievijas reģistrācijas numuriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti