Kvoruma trūkuma dēļ neizdodas lemt par jaunu Talsu mēru (precizēta)

Talsu novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanai otrdien sasauktajai ārkārtas sēdei pietrūka kvoruma, tādēļ tā tika slēgta un atzīta par nenotikušu, kas nozīmē, ka abiem domes priekšsēdētāja vietniekiem jāturpina darbs.

Vēlēšanu komisija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informējusi domi, ka sēdi, kurai nav kvoruma jeb pietiekama deputātu skaita, nevar uzskatīt par notikušu, tādēļ arī domes priekšsēdētāja vietniekiem ir jāturpina pildīt amata pienākumus līdz nākamajai domes sēdei, kā tas noteikts Pašvaldību likumā, skaidroja Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Precizējums

Abiem vietniekiem tomēr jāturpina darbs.

Pašvaldības jurists skaidroja, ka saskaņā ar Pašvaldību likumu priekšsēdētāja vietnieks var atkāpties no amata, rakstveidā paziņojot par to domei. Šādā gadījumā priekšsēdētāja vietnieks turpina pildīt pienākumus līdz nākamajai domes sēdei, kad viņa pilnvaras izbeidzas neatkarīgi no tā, vai šajā sēdē tiek ievēlēts jauns domes priekšsēdētājs vai priekšsēdētāja vietnieks.

Par neierašanos uz ārkārtas sēdi domi bija informējušas deputātes Eva Kārkliņa, Antra Grūbe ("Mēs – Talsiem un novadam") un Andra Grīvāne-Bārda ("Jaunā Vienotība"), savukārt 11 deputāti, kuri vakar no amata gāza domes priekšsēdētāju Kārkliņu, par neierašanās iemesliem domi nebija informējuši.

"Mēs bijām gatavi izveidot šā gada budžeta projektu, bet, ja opozīcijas deputāti domē sāka politiskās svārstības, tad viņiem, visticamāk, ir plāns, kā turpināt darbu. Mums šajā brīdī nav vairākuma atbalsta,

tādēļ mēs dosim kolēģiem iespēju ievēlēt jaunu domes priekšsēdētāju," pirms domes ārkārtas sēdes pauda domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Lauris Pīlēģis ("Mēs – Talsiem un novadam").

Deputāts Dainis Karols (Latvijas Zemnieku savienība) pēc domes sēdes pauda, ka Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieka izsludinātā ārkārtas domes sēde ir apliecinājums tam, ka iekļautais lēmumprojekts tajā bija tikai iegansts, lai domes priekšsēdētāja vietnieki turpinātu nepildīt savus pienākumus, par kuriem viņi līdz šim saņēma ne mazu algu.

"Lai gan deputāti lūdza viņiem prezentēt pašvaldības budžeta sākotnējo versiju ar skaidrojumu un pamatojumu, viņi negrib to darīt, līdz ar to apstiprinot daudzu deputātu bažas, ka budžets nav sabalansēts un tagad būsim spiesti baudīt neizdevušās ballītes augļus, kur ieguvēji bijuši vien daži," pieļāva Karols.

KONTEKSTS:

Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa 5. februārī tika atbrīvota no amata ar 11 deputātu balsīm. Pret viņas atbrīvošanu nobalsoja vien septiņi deputāti, kuri pārstāv "Jauno Vienotību", "Mēs – Talsiem un novadam". Pati Kārkliņa domes sēdē nepiedalījās.

Pēc tam par atkāpšanos no amata paziņoja arī domes priekšsēdētājas vietnieks tautsaimniecības jautājumos Lauris Pīlēģis ("Mēs – Talsiem un novadam") un vietnieks administratīvajos jautājumos Aldis Pinkens ("Jaunā Vienotība").

Pieprasījumu atbrīvot Kārkliņu no amata bija iesnieguši deputāti no Nacionālās apvienības, "Latvijas Zemnieku savienības un apvienotā saraksta "Talsu novada attīstībai"/"Latvijas attīstībai". Kārkliņas gāšanu atbalstīja arī Latvijas Zaļā partija, kuras biedre viņa bija, bet partija pārtrauca ar viņu sadarbību saistībā ar Kārkliņas iesaisti  Izglītības un zinātnes ministrijas "uzspiestā skolu skaita samazināšanas plāna" īstenošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti