Augstskolās rit ziemas uzņemšana; starp pieprasītākajām programmām pirmsskolas pedagoģija un māszinības

Latvijas augstskolās norit ziemas uzņemšana, un studentu aktivitāte ir līdzīga kā citus gadus. Šoziem augstskolās pieprasītas pirmskolas pedagoģijas, tiesību zinātnes, māszinību un digitālo-humanitāro zinātņu studijas.

Augstskolās norit ziemas uzņemšana
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

Latvijas Universitāte ziemā uzņem studentus studiju programmā "Pirmsskolas skolotājs", kuras vadītāja Antra Randoha skaidroja, ka par konkrēto programmu ir liela interese jau kopš novembra, un ziemas uzņemšanas pirmajās dienās dokumentus Rīgā iesnieguši ap 40 potenciālie studenti, kā arī uzņemšana šogad notiek arī Cēsīs un Kuldīgā.

"Ļoti stabila ir šī interese par studiju programmu. Ir tādi cilvēki, kas uzreiz pēc vidusskolas dodas studēt, bet ir arī citu profesiju pārstāvji, kas mēģina šīs studijas apvienot un pēc tam sākt strādāt pedagoģijā. Taču arī liela daļa studentu jau strādā šajā profesijā.

Tā interese ir liela, es pieņemu, ka sakarā ar skolotāja profesijas prestiža celšanos, jo šī nav viegla profesija, bet interese ir liela," sacīja Randoha.

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ziemas uzņemšana norit jau kopš 11. decembra, un augstskolas Studentu servisa pārstāvis Jēkabs Kavtaskins norādīja, ka studentu aktivitāte ir līdzīga kā citus gadus. RSU šajā ziemā uzņem studentus vairākās maģistra un bakalaura studiju programmās, un patlaban lielākais pieteikumu skaits ir Māszinību programmā.

"Lielāks pieteikumu skaits ir Māszinībās. Tāpat populārākā ir Tiesību zinātne uz neklātieni. Savukārt ārvalstu studentu uzņemšanā ir Medicīnas un Zobārstniecības programmas, kurās aktivitāte ir līdzīga kā citus gadus.

Tā ka šogad nav vērojamas kādas īpašas pieteikumu pieauguma vai krituma tendences," norādīja Kavtaskins.

Tikmēr Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) kopumā 14 programmās ziemas uzņemšana sāksies 8. janvārī, bet augstskolas Uzņemšanas komisijas vadītāja Inesa Bušovska norādīja, ka jau iepriekš studenti interesējas par šogad izsludinātajām studiju iespējām, īpaši tām, kurās pieejamas budžeta vietas un par kādu jaunu programmu.

"Tā kā šogad ziemā mums ir pirmo reizi izsludināta programma Digitālās humanitārās zinātnes programma, par to ir liela interese. Studenti zvana un jautā par to un jau nevar sagaidīt uzņemšanu. Šajās studijās padziļināti apgūst humanitārās zinātnes un arī to, kā viss notiek digitālajā vidē. Ir tā, ka ziemas uzņemšana vairāk tiek akcentēta uz tiem cilvēkiem, kas vēlas savas ikdienas gaitas savienot ar studijām,

un tad arī daudzi interesējas par neklātienes studiju programmām Uzņēmējdarbības vadīšana un Nekustamā īpašuma pārvaldība," pastāstīja Bušovska.

RTU pārstāve vēl norādīja, ka ārzemju studentu ziemas uzņemšanā šogad ir rekordliela interese – ap 2000 pieteikumu, kas ir par 20% vairāk nekā iepriekš.

Latvijas Universitātē un RSU ziemas uzņemšana noritēs līdz 18. janvārim, bet RTU – līdz 2. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti