Studentu interese par mācībām ziemas uzņemšanā šogad nav mazinājusies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Studentu interese par mācībām ziemas uzņemšanā šogad nav mazinājusies, norāda Latvijas Radio aptaujātās universitātes. Liela daļa studentu attālināto mācību procesu novērtē kā priekšrocību, lai apvienotu studijas ar darbu. Tāpat nav mazinājusies interese par maksas studijām un kredītiespējām, taču, iespējams, Covid-19 krīzes ietekme uz studentu maksātspēju būs novērojama vasaras uzņemšanas laikā.

Studentu interese par mācībām ziemas uzņemšanā šogad nav mazinājusies
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) patlaban norit ziemas uzņemšana vairākās fakultātēs un, atšķirībā no citiem gadiem šajā ziemā studenti vairāk izmanto iespēju pieteikties attālināti ar e-parakstu. RTU Uzņemšanas komisijas vadītāja Inesa Bušovska vērtē, ka interese par studijām ziemas periodā pandēmijas laikā nav kritusies. Daudzi potenciālo studentu zvani ir par attālinātā studiju procesa norisi.

"Viņi jautā tieši, vai būs attālinātas studijas, jo viņiem tas liekas saistoši, ja var savienot darbu ar studijām, īpaši tiem, kas dzīvo reģionos. Viņi šo iespēju studēt attālināti uzskata par pozitīvu šobrīd. Tāpat viņi interesējas par studiju apmaksas iespējām un viņiem patīk, ja ir iespējams maksājumus veikt dalīti," norāda Bušovska.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studentu servisa direktore Indra Treija arī apstiprina tendenci, ka Covid-19 apstākļu radītās attālinātās studijas neatgrūž studentus, bet gan lielai daļai cilvēku, kas grib mācīties maģistrantūrā vai iegūt otro iezglītību, tieši rada iespēju mācības apvienot ar darbu.

"RSU ziemas uzņemšana parasti ir krietni mazāka nekā vasaras uzņemšana, bet ja mēs skatamies uz reflektantu interesi pret pagājušo gadu, tad tā interese ir tāda pati kā pērni, neskatoties, ka šogad ir šie covid apstākļi. Pērn tie bija ap 150 studentu, šogad pagaidām tie ir 140 pieteikumi. Tad mēs varam secināt, ka šī pandēmija pagaidām nav ietekmējusi studējošo maksātspēju," skaidro Treija.

Latvijas Universitātē ziemas uzņemšana atšķiras ik gadu, jo tā notiek dažādās fakultātēs, taču kopumā pagaidām būtisku intereses kritumu augstskola neizjūt. Universitātes studentu servisa departamenta vadītājs Jānis Saulītis stāsta, ka ziemas uzņemšana vēl norit, bet pandēmijas krīzes ietekmi uz studējošo maksātspēju nevarēja novērot arī vasaras uzņemšanas laikā.

"Mēs nevarētu teikt, ka neaizpildās maksas vietas un cilvēki baidās ņemt šobrīd studiju kredītus. Interese vasaras uzņemšanā par jauno kredītsistēmu bija liela un beigās pat pietrūka finanšu apjoma, ko izsniegt. Taču protams, tas bija tikai pirmais pusgads un šajā otrajā covid krīzes pusgadā iespējams krietni vien vairāk iedragājusi Latvijas iedzīvotāju maksātspēju. Tā kā, visticamāk, šo tendenci mēs vairāk izjutīsim gaidāmās vasaras uzņemšanā," norāda Saulītis.

Latvijas Universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē ziemas uzņemāna noslēgsies jau šomēnes, un jauno semestri studenti sāks līdz ar februāri, savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē atsevišķās programmās uzņemšana vēl noritēs līdz februāra vidum.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti