Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Ukraina un Moldova varētu saņemt uzaicinājumu iestāties ES

Intervija ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku

Policijas priekšnieks par Ļubkas slepkavības lietu: Notikumu aina ir vairāk vai mazāk skaidra

Notikumu aina saistībā ar novembra vidū Rēzeknē noslepkavoto uzņēmēju Andri Ļubku ir vairāk vai mazāk skaidra, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Ruks uzsvēra, ka izmeklēšanas detaļas šobrīd sīkāk neatklās, taču Ļubkas slepkavības lietā ir aizturētas personas, no kurām vienai ir piemērots apcietinājums. "Notikumu aina ir vairāk vai mazāk skaidra, tiek vākti pierādījumi, notiek ekspertīzes. Ļausim, lai notiek izmeklēšana," sacīja Ruks, norādot, ka šis ir traģisks notikums skaidrā dienas laikā, kas daudzu cilvēku prātos ir neizprotami.

Uz jautājumu, vai ir atrasts ierocis, ar kuru nogalināts uzņēmējs, Ruks atzina, ka izmeklētājs nav pilnvarojis viņu atklāt detaļas. Taču ballistisko ekspertīzi neveic tikai ierocim, bet arī lodēm, čaulītēm. 

"Materiālu mums pietiek, pierādījumi arī ir," piebilda policijas priekšnieks.

Viņš atzina, ka ekspertīzes paņem daudz laika, un izmeklēšanas gaita atkarīga no pierādījumu apjoma un arī no tā, kā aizdomās turētās personas sadarbojas ar policiju. "Nesteigsimies ar prognozēm [par izmeklēšanas beigu laiku]. Bet nav tāda gadījuma, ka nav neviena aizturētā, ir nedaudz citādāka situācija," norādīja Ruks.

KONTEKSTS:

Rēzeknē 17. novembra pēcpusdienā pie veikala "K Senukai" tika nošauts zemnieku saimniecības "Lūsēni" īpašnieks un Ludzas novada domes deputāts Andris Ļubka. Valsts policija drīz vien aizturēja aizdomās par slepkavības izdarīšanu meklēto Igoru Haitu.

Haita dzīvesbiedre Aļona un auto šoferis, kurš arī ir aizdomās turamais šajā lietā, intervijā Latvijas Televīzijai izklāstīja savu versiju par notikušo, apgalvojot, ka Andris Ļubka bijis agresīvs.

Tikmēr Ļubkas ģimene medijiem izplatītā paziņojumā norādīja, ka par slepkavību aizdomās turētie apzināti kurina nacionālo naidu, lai netieši mazinātu savu vainu slepkavības izdarīšanā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti