Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadība – bez jaunās koalīcijas partneriem «Progresīvajiem» un ZZS

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēts "Jaunās Vienotības" deputāts Ainars Latkovskis, kurš līdz šim ieņēma sekretāra amatu šajā komisijā. Savukārt pārējie vadošie amati uzticēti nevis esošajiem, bet bijušajiem koalīcijas partneriem.

Izmaiņas komisijas vadībā notikušas līdz ar jaunās valdības izveidi, kurā tagad ir "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība un "Progresīvie".

Līdz šim komisiju vadīja Jānis Dombrava no Nacionālās apvienības, kas tagad palikusi opozīcijā. Taču Dombrava ceturtdien, 5. oktobrī, ievēlēts par komisijas priekšsēdētāja biedru. Jāpiebilst, ka šāda amata iepriekš nebija. 

Savukārt par komisijas sekretāru, kura pienākumus iepriekš pildīja Latkovskis, ir apstiprināts Edvards Smiltēns no "Apvienotā saraksta", kas arī palika opozīcijā pēc Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") izveidotās valdības apstiprināšanas.

Tādējādi komisijas vadošajos amatos nav neviena no esošās koalīcijas partneriem – ZZS un "Progresīvajiem". Jāatgādina, ka Siliņa valdības veidošanas laikā atzina, ka ZZS "nevar uzticēt, un vienošanās tāda ir, ka viņi nepretendēs uz nevienu no drošības jomām, kas ir gan ārlietas, gan aizsardzība, gan iekšlietas un tieslietas".

Komisijas sastāvā vēl ir Saeimas spīkere Daiga Mieriņa (ZZS), deputāts Atis Švinka ("Progresīvie"), Vilis Krištopans ("Latvija pirmajā vietā") un Igors Judins ("Stabilitātei!").

Nacionālās drošības komisija izskata jautājumus, kas skar Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī ar šo sfēru saistītās ekonomiskās, politiskās, sociālās, militārās, zinātniskās, tehniskās un citas intereses.

Komisija veic parlamentāro uzraudzību pār valsts drošības iestādēm – Satversmes aizsardzības biroju, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu un Valsts drošības dienestu.

Komisijas uzdevumos ietilpst arī Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšana. Tāpat komisija akceptē un pārrauga nacionālās drošības vajadzībām piešķirto budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī izvērtē valsts drošības iestāžu budžetu projektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti