Rīta Panorāma

Studenti iemēģina roku cūkas sirds operācijā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Ko darīt Krievijas pilsoņiem, kas nav nokārtojuši latviešu valodas pārbaudi?

Aicinājums līdz novembra beigām pamest valsti izsūtīts 3255 Krievijas pilsoņiem

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsūtījusi 3255 informatīvas vēstules par uzturēšanās atļaujas derīguma termiņa beigšanos tiem Krievijas pilsoņiem, kuri nav iesnieguši dokumentus Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, LTV "Rīta panorāmai" pastāstīja PMLP priekšniece Maira Roze.

PMLP iepriekš informēja, ka 3541 persona līdz šī gada 1. septembrim nav iesniegusi dokumentus ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai vai nav pieteikusies atkārtotas valsts valodas pārbaudes veikšanai. Saskaņā ar Imigrācijas likuma pārejas noteikumu 58. punktu viņu pastāvīgās uzturēšanās atļauju derīgums ir beidzies šī gada 2. septembrī.

Līdz ar to šīm personām Latvijas Republikas teritorija jāatstāj līdz 2023. gada 30. novembrim.

Roze pastāstīja, ka no personām, kuras neko nav darījušas, lai iegūtu uzturēšanās atļauju, aptuveni 200 cilvēkiem nav deklarētās dzīvesvietas adreses, tāpēc PMLP nevar ar viņiem sazināties, un vēl vairākām personām aicinājumi pamest valsti nav sūtīti, jo ir zināms, ka viņas atrodas ārpus Latvijas.

Roze atzina, ka Krievijas pilsoņiem, kuri neko nav darījuši, lai iegūtu uzturēšanās atļaujas Latvijā, būs jābrauc prom.

Decembrī PMLP pārbaudīs, vai šīs personas šķērsoja robežu un atstāja Latviju, un, ja tas nebūs izdarīts, pārvalde sūtīs informāciju robežsardzei lūgumu pārbaudīt, vai šīs personas ir valstī vai nav, un, ja personas ir Latvijā, sekos rīkojums par valsts atstāšanu.

KONTEKSTS:

Imigrācijas likuma grozījumu dēļ tiem cilvēkiem, kas iepriekš bijuši Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, bet pieņēmuši Krievijas pilsonību, prasība pēc valsts valodas zināšanām sarunvalodas līmenī ir obligāta. Saeima nolēma ļaut Krievijas pilsoņiem, kam ar pirmo reizi neizdotos nokārtot valsts valodas pārbaudi, to atkārtoti kārtot līdz novembra beigām, attiecīgi tikmēr saglabājot uzturēšanās atļauju un pagarinot dokumentu iesniegšanu līdz pat gada beigām.

Par latviešu valodas pārbaudes nenokārtošanu Krievijas pilsoņus draudēja izraidīt no 2. decembra.

22. augustā valdība lēma rosināt Saeimai grozīt Imigrācijas likumu, paredzot, ka tiem Krievijas pilsoņiem, kas nav nokārtojuši valsts valodas pārbaudi līdz 1. septembrim pastāvīgas uzturēšanās atļaujas saņemšanai Latvijā, būs iespēja pieteikties termiņuzturēšanās atļaujai uz diviem gadiem, kuru laikā eksāmens ir jānoliek. 14. septembrī Saeima likuma grozījumus atbalstīja.

Tikmēr Satversmes tiesā ierosinātas jau četras lietas par jaunajām Imigrācijas likuma prasībām.

Zināms, ka kopumā latviešu valodas pārbaudei reģistrējušies 13 147 Krievijas pilsoņu, bet uz pārbaudi ieradušies 11 301. Ar pirmo reizi pārbaudi nokārtot spējuši 39% kārtotāju. Atkārtotai pārbaudei pieteikušies vairāk nekā 6500 personu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti