Rīta Panorāma

Ziemeļjūras sasilšana ietekmē Nīderlandes zvejnieku lomus

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Pašvaldību savienības vadītāju

Intervija ar Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Kasparu Briškenu ("Progresīvie")

«Progresīvo» līderis Briškens: Šajā koalīcijā ir atvērtība strādāt ar Kopdzīves likumu

Topošajā koalīcijā, ko varētu veidot "Jaunā Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība un "Progresīvie", ir atvērtība strādāt ar Kopdzīves likumu, kuram zināmu ietvaru varētu rast līdz gada beigām, intervijā Latvijas Televīzijai pauda partijas "Progresīvie" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens.

"Vakardienas sarunā iezīmējās kopīgā izpratne, ko mēs jau līdz tam bijām panākuši. Mēs mēģināsim sastrukturizēt gan valdības deklarāciju, gan arī salikt īstermiņa izdarāmos plānus līdz gada beigām, kur mums jārunā par izaicinājumiem, kas saistīti ar elektroenerģijas tarifiem, izaicinājumiem, ar ko ģimenes saskaras attiecībā uz kredītmaksājumiem, mums jāatrod veids, kā pēc iespējas ātrāk ratificēt Stambulas konvenciju, vienoties par kopdzīves regulējumiem, par šiem īstermiņa steidzamajiem uzdevumiem," norādīja Briškens.

Briškens atgādināja, ka iepriekšējā valdības koalīcijā bija "vieglas Kopdzīves likuma iestrādes", savukārt šī Saeima nenobalsoja par to likumu, kāds tas bija sagatavots 13. Saeimas laikā.

"Šeit ir tas ambīciju līmenis šo jautājumu sakārtot kā cilvēktiesību jautājumu, nevis kā ideoloģisku jautājumu," pauda Briškens.

"Skatos ar zināmu optimismu, līdz gada beigām noteikti varam rast zināmu ietvaru, lai tālāk to virzītu uz apstiprināšanu," topošās koalīcijas iespējamo darbu raksturoja Briškens.

Runājot par iespējamo ministru amatu sadali topošajā koalīcijā, Briškens neatklāja, uz kādiem amatiem gribētu pretendēt "Progresīvie", bet norādīja, ka partija pirms gandrīz pusotra gada publicējusi savu "ēnu Ministru kabinetu", kurā esot spēcīgi kandidāti uz visām pozīcijām.

To, vai viņš pats kandidētu uz satiksmes ministra amatu, Briškens neatklāja.

KONTEKSTS:

13. Saeima divos lasījumos atbalstīja, bet galīgajā lasījumā nepieņēma Civilās savienības likumu, kas ļautu juridiski pie notāra nostiprināt divu pilngadīgu personu kopdzīvi – gan viendzimuma, gan pretējā dzimuma pāru. Pēc tam 14. Saeimas komisija noraidīja Civilās savienības likuma skatīšanu Saeimā. Tāpat tika noraidīta arī vairāk nekā 23 tūkstošu cilvēku "Manabalss.lv" iniciatīva par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību. "Progresīvie" norādīja, ka turpinās rosināt skatīt jautājumu.

2022. gada decembra vidū pēc "Progresīvo" rosinājuma 14. Saeima atkal lēma par Civilās savienības likuma pārņemšanu no iepriekšējā parlamenta sasaukuma, to noraidot. Civilās savienības likums paredz tiesisko aizsardzību visām ģimenēm – arī viendzimuma.

Likumdevējiem līdz 2022. gada gada vidum bija jānovērš Darba likumā noteiktā par atvaļinājumu tikai bērna tēvam neatbilstība Satversmei. Tā lēma Satversmes tiesa (ST), izskatot sievietes iesniegumu, kuras partnere nesaņēma pēc bērna piedzimšanas paredzēto atvaļinājumu. Tiesā uzsvēra, ka ģimene nav tikai laulībā balstīta savienība, tādēļ valsts pienākums ir aizsargāt un atbalstīt arī viendzimuma partneru ģimenes. ST spriedums neskar laulības institūtu, kas definēts kā sievietes un vīrieša savienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti