Rīta Panorāma

Starp Dziesmu svētku dalībniekiem arī LTV darbinieki

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu

Levits par iespējamām izmaiņām valdībā: Neskaidrības periodu nevajadzētu ievilkt

Nevajadzētu šo neskaidrības periodu ievilkt, tā, komentējot iespējamās izmaiņas valdībā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja no amata aizejošais Valsts prezidents Egils Levits. 

Levits pieļāva izmaiņas valdībā: "Izmaiņas ir iespējamas. Nevaru pateikt, vai tās būs vai nebūs. Es to rēķinu – 50 pret 50. Domāju, ka arī premjers vēl īsti nezina, kas viņam izdosies labāk."

Prezidents uzskata, ka šo "neskaidrības periodu" nevajadzētu ievilkt.

"Vai nu vienojas ar pašreizējo koalīciju – mēs pēc šīm turbulencēm tomēr saejam kopā un turpinām mūsu darbu līdzšinējā sastāvā, vai jauns sastāvs, jauna koalīcija. Bet pārāk ievilkt to nevajadzētu," pauda Levits. 

Tāpat Levits pauda nostāju, ka Latvijas politika ir tuvredzīga. Viņš sacīja: "Šodienas reformu augļi nāks pēc vairākiem gadiem."

Vērtējot savu prezidentūras laiku, Levits atzina, ka tik latviska kā pēdējo četru gadu laikā Latvija nav bijusi nekad. "Šo gadu laikā Latvija ir kļuvusi drošāka, latviskāka, un valsts konkurētspēja ir augusi," sacīja Levits.

Aziejošais Valsts prezidents norādīja, ka nākamie četri gadi būs grūti, bet vēl nākamajam prezidentam Edgaram Rinkēvičam turpināt iesākto.

"Nākamie četri gadi būs grūti. Tāpat kā jebkuri četri gadi. Tāpat kā bija mani četri gadi, tie būs citādāk grūti. Es vēlu viņam izturību un to politikas stilu, ko es esmu piekopis – krustiskā solidaritāte. Pret valdību, Saeimu un demokrātiskā spektra politiskajām partijām," norādīja Levits.

KONTEKSTS:

Pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvajiem", kam Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" iebilst.

Kariņš jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti