Liecinieka apdraudējuma dēļ Bunkus slepkavības lietu lūdz skatīt slēgtās tiesas sēdēs

Prokurors lūdzis tiesu maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu turpmāk izskatīt slēgtās tiesu sēdēs, jo pastāv draudi liecinieka dzīvībai un veselībai, informēja prokuratūrā.

Tiesa pirmdien, 4. decembrī, turpināja skatīt Bunkus slepkavības krimināllietu, kurā par slepkavības izdarīšanu sevišķi pastiprinošos apstākļos apsūdzētas trīs personas.

Valsts apsūdzības uzturētājs Bunkus lietā – Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aldis Lasmanis – lūdza tiesu turpmāk krimināllietu skatīt slēgtās tiesas sēdēs, jo saņemtā un pārbaudītā informācija liecina par draudiem liecinieka dzīvībai un veselībai un citu liecinošo personu apdraudējumu.

Šādu lūgumu prokurors pieteica, lai kopumā nodrošinātu kriminālprocesā iesaistīto personu aizsardzību, kā arī efektīvu Krimināllikuma normu piemērošanu un krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu bez neattaisnotas iejaukšanās personu dzīvē.

Lūgumu tiesa izlems trešdien, 6. decembrī.

KONTEKSTS: 

Maksātnespējas administrators Bunkus tika nošauts 2018. gada 30. maija rītā Mežaparkā pie Rīgas Brāļu kapiem savā automašīnā "Range Rover". 2022. gada maijā – vairākus gadus pēc Bunkus slepkavības – policija paziņoja, ka izdevies noskaidrot Bunkus slepkavībā faktiski visu iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam. 24. maijā tikušas aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Izmeklēšanu par vienu no Valsts policijas vēsturē apjomīgākajām pasūtījuma slepkavībām Valsts policija pabeidza 2022. gada 24. novembrī. Policija lūdza sākt kriminālvajāšanu pret 4 personām – trim Latvijas pilsoņiem un vienu Krievijas pilsoni. 

Prokurors apsūdzības uzrādīja trim personām – vienai personai par uzkūdīšanu jeb slepkavības pasūtīšanu, otrajai – par uzkūdīšanu un atbalstīšanu, bet trešajai – par slepkavības izdarīšanu. Turklāt slepkavības izdarītājs apsūdzēts arī par šaujamieroča un šaujamieroču munīcijas nēsāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas un pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu bez izmeklētāja vai prokurora atļaujas līdz šā procesa pabeigšanai, būdams brīdināts par attiecīgo ziņu neizpaušanu.

Pirmstiesas kriminālprocesā tika noskaidroti noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas apstākļi un iesaistītās personas, tostarp viņu savstarpējā lomu sadale nozieguma īstenošanai.

Noskaidrots, ka apsūdzēto izdarītā noziedzīgā nodarījuma motīvs bija nepatika pret administratoru, viņam pildot savus profesionālos pienākumus.

Bunkus krimināllietu tiesai nodeva šā gada 26. aprīlī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti