Iekavējušies ar «Rail Baltica» saistītie būvdarbi stacijas un Centrāltirgus apkārtnē

Vairāki ielu remonti satiksmi Rīgā padara lēnāku, taču ļoti kritisku situāciju pašvaldība neizjūt. Lielākie sastrēgumi veidojas stacijas un Centrāltirgus apkārtnē, kur norit vērienīgie ar dzelzceļa līniju "Rail Baltica" saistītie būvdarbi. Tie iekavēsies par pusotru mēnesi.

Būvdarbus pabeigs vēlāk, tie būs dārgāki

Līdz ar mācību sākumu galvaspilsētā novērojama intensīvāka satiksme. Piemēram, no Mārupes uz Rīgas centru sabiedriskais transports brauca vairāk nekā stundu.

Satiksme pirmdienas, 4. septembra, priekšpusdienā bija lēnāka Pārdaugavā, Vanšu tilta apkārtnē, uz Akmens tilta, ap Uzvaras parku un 13. janvāra ielā, kur jau mēnešiem ilgi ielas un apkārtējo vidi pielāgo dzelzceļa projektam "Rail Baltica". Līdzīga situācija bija arī rīta pusē, kad vairāk spēkratu bija Eksporta ielā, kur jau ilgāku laiku iesāktais remonts neturpinās.

Rīgas domē atzina, ka satiksmes situācija galvaspilsētā ir līdzīga kā iepriekšējos gados. Šajās dienās lielākie sastrēgumi veidojas stacijas un Centrāltirgus apkārtnē, kur norit vērienīgie "Rail Baltica" pārbūves darbi.

Termiņš bija 15. septembris, taču Ārtelpas un mobilitātes departamentā (iepriekš – Satiksmes departaments) teica, ka darbi ir iekavējušies. Tos pabeigs tikai oktobra beigās, jo pazemē atklātas problēmas. 28 miljonus vērtie darbi būs dārgāki.

Departamentā informēja, ka šonedēļ varētu atsākties remonts Eksporta ielā un Čiekurkalna 2. līnijā.

"Varbūt atsevišķās vietās sastrēgums veidojas nedaudz pastiprināts saistībā ar lielajiem remontdarbiem, kas ir saistīti, piemēram, ar "Rail Baltica" izbūvi, bet kopumā situācija ir līdzvērtīga citiem gadiem. Šonedēļ plānots, ka varētu turpināties Eksporta ielas asfaltēšanas darbi un Čiekurkalna 2. līnijas darbi. Viennozīmīgi šis process šogad ir lēnāks, nekā iepriekšējos gados," vērtēja Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, norādot, ka jaunus remontus, kas satiksmi var būtiski kavēt, šomēnes neplāno sākt.

Šogad pašvaldība plānoja salabot kopumā 57 asfaltētas ielas, kopumā saremontējot ap 400 tūkstošiem kvadrātmetru seguma. Taču domē atzina, ka remontēs mazāk. Iemesls – Satiksmes departamentā vasarā veiktā disciplinārlieta, kuras laikā bija atstādināta departamenta vadība. Lieta beigusies bez rezultāta.

Apgrūtināta bērnu nokļūšana skolā

Iļģuciema un Dzirciema apkaimju biedrības valdes loceklis Didzis Juško atzina, ka, piemēram, Slokas ielā, kur remontē 5. tramvaja ceļus, posmā no Jūrmalas gatves līdz Dagmāras ielai ir apgrūtināta bērnu kustība uz skolu, jo gan vienā, gan otrā ielas pusē remontdarbi notiek arī uz gājēju ietvēm.

"Otrs posms būtu Slokas ielā posmā no Jūrmalas gatves līdz Kalnciema ielai, kur jau otro gadu notiek remontdarbi. Intensīvi tiek mēģināts apbraukt šos sastrēgumus pa Eižēnijas ielu, it sevišķi gar Rīgas 41. vidusskolu. Tas rada palielinātu apgrūtinājumu it sevišķi pēc pirmā septembra," viņš turpināja

Lūk, kā satiksmi Rīgā vērtē ielās uzrunātie cilvēki.

Ķekavnieks: "Tik, cik man bija, bija ļoti labi. Ne vainas. Bet dzirdēju, ka pilsētā ir sastrēgumi – nezinu. Es neizjutu to. Nezinu, kas šeit būs uz priekšu, bet tā Eksporta iela jau visu vasaru netiek remontēta. Diez kas jau nav."

Vīrietis no Pārdaugavas: "Šodien nebija nekas īpašs. "Vantinieks" [Vanšu tilts] kā vienmēr sastrēdzis."

Jauniete: "Sabiedriskajā transportā ir daudz cilvēku, bet īpašu pretenziju nav."

Vīrietis no Teikas: "[Traki] ap staciju, kur nevar saprast – ceļa zīmes saliktas tādā veidā, ka norāda vienu, vakarvakarā tur ir pavisam cita braukšana. Vecās zīmes atstātas."

Slēgs transportlīdzekļu kustību Prāgas ielā

Savukārt Būvnieku pārstāvji informēja, ka

no otrdienas, 5. septembra, līdz 20. oktobrim "Rail Baltica" Prāgas ielas dzelzceļa pārvada izbūves laikā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Prāgas ielā. Gājēju pārvietošanās būvniecības darbu zonā tiks organizēta drošā, norobežotā tunelī.

Pārvada izbūves darbi neietekmēs vilcienu satiksmi.

Šīs izmaiņas skars 7. tramvaja maršrutu un tā pieturvietas.

Tiks slēgtas tramvaja pieturas "Centrāltirgus" (virzienā no centra) un "Prāgas iela" (virzienā uz centru), un tramvaja maršruts tiks izpildīts pa 13. janvāra ielu un Maskavas ielu.

Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi izmaiņām sabiedriskā transporta maršrutos tīmekļvietnē www.rigassatiksme.lv.

Šajā būvniecības darbu posmā "Rail Baltica" Rīgas Centrālā mezgla būvnieks BERERIX plāno veikt dzelzceļa pārvada laiduma izbūvi virs Prāgas ielas. 2023. gada pirmajā pusē pabeigta šīs pašas dzelzceļa estakādes izbūve Rīgas starptautiskās autoostas zonā.

BERERIX nodrošinās informatīvo zīmju izvietošanu būvniecības Prāgas ielas apkārtnē. Ja būvniecības darbi Prāgas ielā tiks pabeigti ātrāk un tā būs droša satiksmei, BERERIX sadarbībā ar iesaistītajām pusēm to atvērs un par to informēs sabiedrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti