Premjerei jauns padomnieks nacionālās drošības jautājumos – Airis Rikveilis

Par Ministru prezidentes Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") padomnieku nacionālās drošības jautājumos no pirmdienas, 4. marta, kļuvis Airis Rikveilis, kuram ir plaša pieredze amatos, kas saistīti ar aizsardzības un drošības jautājumiem, informēja Ministru prezidentes birojā.

Rikveilis līdz šim bija aizsardzības padomnieks Latvijas vēstniecībā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Iepriekš viņš bijis arī NATO Alianses teritorijas novērošanas projekta vadības organizācijas Direktoru valdes priekšsēdētājs, nacionālais eksperts Eiropas Komisijas Ģenerālsekretariātā, aizsardzības padomnieks Latvijas pārstāvniecībā NATO un Eiropas Savienībā, kā arī ieņēmis dažādus amatus Latvijas Aizsardzības ministrijā.

Rikveilis ieguvis maģistra grādu ASV Jūras kara flotes akadēmijā (Naval Postgraduate School) ar specializāciju starptautiskajā drošībā, sociālo zinātņu maģistra grādu Latvijas Universitātē ar specializāciju publiskajā pārvaldē. Tāpat viņš papildinājis zināšanas NATO Aizsardzības koledžā (NATO Defence College).

Pēc gandrīz piecu gadu darba amatu atstājis līdzšinējais Ministru prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Māris Cepurītis.

Ministru prezidente izteikusi lielu pateicību Cepurītim par godprātīgu un profesionālu pienākumu veikšanu, risinot Latvijas valsts un iedzīvotāju drošībai būtiskus izaicinājumus ļoti sarežģītas starptautiskās situācijas laikā. Arī turpmāk Cepurītis savu profesionālo karjeru saistīs ar Latvijas drošībai un ārpolitikai svarīgiem jautājumiem, pievēršoties to pētīšanai un risināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti