Premjeres Siliņas parlamentārā sekretāre būs līdzšinējā padomniece Kļaviņa

Par premjerministres Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") parlamentāro sekretāri no pirmdienas, 8. aprīļa, kļūs līdzšinējā valdības vadītājas padomniece sociālās politikas jautājumos Dace Kļaviņa ("Jaunā Vienotība").

Kļaviņa ir juriste ar ilggadēju pieredzi valsts un pašvaldību pārvaldē. Tāpat viņa līdz šim bijusi Ogres novada domes deputāte un Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāja.

Pēc stāšanās premjerministres parlamentārās sekretāres amatā Kļaviņa atstās amatu Ogres novada pašvaldībā. 

Iepriekš Kļaviņa bijusi labklājības ministres padomniece juridiskajos jautājumos, Labklājības ministrijas Juridiskā departamenta direktore, Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece un deputāte un ieņēmusi citus ar jurisprudenci un vadību saistītus amatus publiskajā un privātajā sektorā.

Kļaviņa Latvijas Universitātē ir ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju.

Līdzšinējais Siliņas parlamentārais sekretārs Jānis Patmalnieks ("Jaunā Vienotība") vienojies par amata atstāšanu, lai varētu papildus koncentrēties uz Saeimas deputāta amata pienākumiem. Siliņa izteikusi pateicību Patmalniekam par profesionālu un godprātīgu darbu.

Tomēr Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija liecina, ka Patmalnieka atkāpšanās iemesls varētu būt cits – viņa parakstītie dokumenti par speciālo avioreisu izmantošanu ekspremjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") komandējumos. Patmalnieks, laikā, kad Kariņš bija premjers, ieņēma viņa biroja vadītāja amatu, līdz tika ievēlēts Saeimā.

LTV zināms, ka Valsts kontroles ziņojumā, kuru nākamnedēļ varētu publiskot, būs norādīta trīs amatpersonu – Valsts kancelejas vadītāja, premjera biroja vadītāja un paša premjera – atbildība, izvēloties komandējumiem līgumreisus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti