Brīdina par ļoti apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem Vidzemē

Spēcīga apledojuma dēļ ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi ceturtdien, 4. janvārī, ap plkst. 13 ir uz autoceļiem Cēsu, Valmieras un Valkas apkārtnē, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC). Arī citur Vidzemē, Pierīgā un vietām Latgalē braukšana apledojuma dēļ ir apgrūtināta.

Ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 47 ziemas dienesta tehnikas vienības. 

Ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem patlaban ir:

  • Vidzemes šosejas (A2) posmā no Līgatnes līdz Virešiem;
  • Valmieras šosejas (A3) posmā no Braslas tilta līdz Valkai.

Autovadītāji aicināti būt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. 

Kā skaidroja LVC, apledojums izveidojies intensīvo nokrišņu un zemās gaisa temperatūras (-12 līdz -20 °C) ietekmē. Lai nodrošinātu satiksmi, tiek veikti ārkārtas uzturēšanas darbi, slidenos ceļus kaisa un apstrādā ar reaģentiem,

tomēr uzturēšanas darbi ir maz efektīvi, jo vējš nopūš smilti un pašreizējā zemajā temperatūrā ledus risas ar sāli nav iespējams nokausēt. Nepieciešams, lai temperatūra ir vismaz virs -10 °C.  

Tikmēr uz reģionālajiem autoceļiem ļoti apgrūtināta braukšana ir Valmieras, Cēsu un Valkas apkārtnē. 

Apgrūtināta braukšana pa reģionālajiem un vietējiem autoceļiem ir Limbažu, Alūksnes, Balvu, Madonas, Ogres, Aizkraukles, Gulbenes, Ludzas, Rēzeknes, Preiļu, Daugavpils, Krāslavas un Talsu apkārtnē.

LVC skaidroja, ka apledojums uz brauktuves snigšanas laikā izveidojas, jo automašīnas riepas uzsilda ceļa virsmu un no jauna uzsnigušais sniegs kūst, bet situācijā, kad gaisa temperatūra ir zemāka par ceļa seguma temperatūru, izkusušais sniegs sasalst un pārvēršas ledū. Autoceļu uzturētājs snigšanas laikā veic valsts autoceļu tīrīšanu, bet sniega kārta uz ceļa veidojas nepārtraukti. Ceļi paralēli tiek kaisīti arī ar reaģentiem, lai neļautu piebrauktajam sniegam pārvērsties ledū, tomēr nelabvēlīgos apstākļos izveidojas apledojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti