Panorāma

Saeima konceptuāli atbalsta partnerības ieviešanu

Panorāma

Panorāma

Skolēni risina Hārvarda Universitātes loģikas uzdevumus

Skolēni Rīgā risina Hārvarda Universitātes loģikas uzdevumus

Savas problēmu risināšanas un loģikas meklēšanas prasmes ceturtdien, 2. novembrī, loģikas spēlē "Riga Puzzle Day" Rīgas Tehniskās universitātes telpās pārbaudīja 11. klases skolēni no 41 skolas. Viņi risināja Hārvarda Universitātes loģikas uzdevumus. Kā viņiem gāja, un vai uzdevumi bija grūti?

Pasākuma rīkotāji sacīja, ka šāda Hārvarda Universitātes uzdevumu risināšana vidusskolēniem notiek pirmo reizi Baltijā. Izaicinājumu pieņēmuši daudzi.

172 skolēni pildīja visdažādākās uzdevumus, un viens no tiem bija šāds:

"Vieta kur dosimies baudīt pastu". Pavediens ir skaitļi 3,3,1,3. Atbilde: četri burti. 

Šis uzdevums palika neizpildīts vairākām komandām. Citas norādīja, ka nieks vien bija.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēns Vasīlijs: "Nebija pats grūtākais, bet par vieglu to arī nevarētu nosaukt."
LTV: "Cik daudz laika tas prasīja?"
Vasīlijs: "Minūtes 10."

Spēlē nebija neviena uzdevuma, kurā nepieciešamas ļoti labas matemātikas zināšanas. Vajadzīga loģika. Nojausma par veidiem, kā meklēt atbildi ir, – bet kā nonākt līdz īstajai atbildei?

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolniece Amanda norādīja, ka, risinot uzdevumus, jādomā "ārpus kastes": "Erudīcija noteikti noderētu. Ja zini informāciju dažādās jomās, tas palīdz."

Šajā reizē "Riga Puzzle Day" piedalījās tikai Rīgas skolu skolēni. Rīkotāji izteica pateicību pašvaldībai par skolu uzrunāšanu un arī atbalstu. Domājot par nākamo gadu – cerība ir augt un sasniegt arī citas pašvaldības skolas.

Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas programmu un komunikācijas direktore Agnese Strazda norādīja, ka uzdevumus atvasināt no Hārvarda Universitātes palīdzēja programmēšanas un matemātikas skolotāji, kā arī daži eksperti. "Es teiktu tā, ka tur ir iekļauta radošā domāšana, spēja saskatīt kaut kādas iepriekš izdzīvotas situācijas vai piemērus," uzdevumus komentēja Strazda.

"Riga Puzzle Day" piedalījās 58 komandas no 41 skolas. Dienas garumā jaunieši apēduši 70 picas un izdzēruši ap 350 dzērienu bundžiņu. Visvairāk punktu ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti