Dienas ziņas

Izstādē parāda Valentīnas Freimanes devumu Liepājai

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Limbažu novadā apzagtas vairākas zemnieku saimniecības

Limbažu novadā apzagtas vairākas zemnieku saimniecības 

Pāris dienu laikā zagļi apzaguši vairākas zemnieku saimniecības Limbažu novadā un Skultes pagastā, nodarot zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot par aizdomīgām personām savās apkaimēs, jo zagļi, iespējams, pirms tam rūpīgi izpēta potenciālos upurus.  

"Lādes piena" struktūrvienības vadītājs Kārlis Bundulis izrādīja, kādus zaudējumus zagļi nodarījuši viņa pārstāvētajam uzņēmumam: "Te kronšteins tikai palicis, un otrā pusē arī slēdzene salauzta."

Zaudējumi mērāmi vairākos tūkstošos eiro. Saimnieks ir pārsteigts, ka garnadži uzdrošinājušies zagt.

"Šeit ikdienā slaucam piena govis, un šeit vienmēr kāds ir uz vietas. 3–4 cilvēki ir uz vietas, un neviens neko nemanīja. Kad konstatējām zādzību, sapratām, ka naktī mūsu traktoru apzaga," pastāstīja Bundulis.

Turklāt izskatās, ka zaudējumus neatlīdzinās arī apdrošinātājs. Nākotnē zemnieks plāno daudz nopietnākas aizsardzības ierīkošanu.

Šis nebūt nav vienīgais zādzības gadījums Vidzemē pēdējo nedēļu laikā. 

"Zemnieki, kuri dzīvo Skultes muižā, saimniecībā Vidrižos, zagļi bijuši tajā naktī, un no cilvēkiem baumu līmenī dzirdēts, ka tālāk arī Valmierā," zināja stāstīt Bundulis.

Informāciju par vairākām zādzībām pēdējā laikā apstiprina arī policija, kas ierosinājusi kriminālprocesus.  

"Limbažu novadā un Skultes pagastā tika veiktas zādzības – kopumā četriem traktoriem tika nozagtas globālās pozicionēšanās sistēmas. Vienā gadījumā traktori atradās slēgtā angārā, tika izsists logs un iekļūts angārā, no trijiem traktoriem tika nozagtas GPS sistēmas, kopējie zaudējumi bija 3000 eiro. Otrā gadījumā slēgtā teritorijā arī bija novietots traktors, kur zagļi bija iekļuvuši šajā teritorijā, un tika nozagta gan GPS iekārta, gan arī antena. Kopējie zaudējumi tur bija 5 500 eiro," pastāstīja Valsts policijas Rietumvidzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts.

Policijā neizslēdz, ka zagļi iepriekš rūpīgi plānojuši nelegālās darbības vairākām saimniecībām.

"Zagļi šīs vietas apseko pirms nozieguma izdarīšanas, tad viņi redz, ja tur ir video vai signalizācija, vai apsargs. Tas daudzos gadījumos viņus aptur no nozieguma veikšanas," norādīja Bagāts.

Policija novērojusi, ka pēdējā laikā palielinās arī degvielas zādzību skaits no dažāda veida tehnikām. Tāpat likumsargi aicina iedzīvotājus ziņot par aizdomīgām personām vai mašīnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti