Par Valsts vides dienesta vadītāju kļuvis VARAM darbinieks Ķēniņš

Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja amatā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos Andris Ķēniņš, otrdien, 2. aprīlī, lēmusi valdība.

Konkurss uz VVD ģenerāldirektora amatu tika izsludināts pērnā gada decembrī un noslēdzās šī gada 23. februārī.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas ("Jaunā Vienotība") izveidotā VVD ģenerāldirektora amata pretendentu vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu atzīt Ķēniņu par pretendentu, kurš vislabāk atbilst vakantā amata prasībām.

Uzrunājot valdību, Ķēniņš norādīja, ka

viņa lielākie izaicinājumi jaunajā darbā būs mazināt administratīvo slogu un uzlabot iestādes darbības vidi.

Ķēniņš līdz šim bijis VARAM valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos un arī VVD ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs, kā arī valdes loceklis VSIA "Vides investīciju fonds".

"Astoņu mēnešu garumā man ir bijis tas gods vadīt VVD komandu kā ģenerāldirektora pienākumu izpildītājam, šajā laika posmā esmu detalizēti iepazinies ar procesiem, kas veiksmīgi darbojas jau šobrīd, kā arī tiem, kam tuvākajā nākotnē nepieciešami uzlabojumi. Esmu pārliecināts, ka kopā ar VVD kolēģiem mums izdosies arī turpmāk virzīt VVD darbību attīstības un digitalizācijas virzienā, pilnveidojot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti un stiprinot iestādes kapacitāti," par gaidāmo stāstīja Ķēniņš.  

Pirms tam Ķēniņš bija biedrības "Latvijas Raidorganizāciju asociācija" izpilddirektors. Paralēli šajā laikā ieņēma arī padomes locekļa amatu VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija".

No 2012. līdz 2017. gadam Ķēniņš bija Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sekretariāta vadītājs. Pirms tam viņš ieņēmis amatus, kas saistīti ar departamenta un nodaļu vadīšanu, kā arī bijis vairāku organizāciju padomes un valdes loceklis.

Jaunais VVD ģenerāldirektors ieguvis profesionālo maģistra grādu jurisprudencē Latvijas Universitātē.

KONTEKSTS:

Valsts vides dienesta ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad pērn augustā toreizējā dienesta vadītāja Elita Baklāne-Ansberga izbeidza darba attiecības uz abpusējas vienošanās pamata.

Toreiz ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts") atzina, ka Vides dienesta vadītāja maiņa bijusi viņa iniciatīva ar mērķi panākt būtiskas pārmaiņas dienesta darbā. Galvenais mērķis esot mainīt primitīvo "visu aizliegt" pieeju uz tādu, kas vērsta uz sadarbību un atbildības deleģēšanu pašvaldībām un iedzīvotājiem, palielinot paškontroli.

Pretendentu atlase norisinājās trīs kārtās, un konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja VARAM valsts sekretārs Edvīns Balševics, tās sastāvā bija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītāja Dace Šēle, Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja Ieva Lībķena, Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs un Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks klimata politikas jautājumos Dagnis Dubrovskis. Tāpat par pretendentu novērtēšanas procesa novērotājiem tika uzaicināta biedrības "Zero Waste Latvija" valdes locekle Laura Treimane un biedrības "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts" valdes locekle Dace Helmane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti