Baklāne-Ansberga atstās Valsts vides dienesta ģenerāldirektores amatu

Līdzšinējā Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga izbeigusi darba attiecības uz abpusējas vienošanās pamata, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Ar rītdienu, 12. augustu, VVD ģenerāldirektora pienākumus uz laiku ir uzdots pildīt VARAM valsts sekretāra vietniekam vides aizsardzības jautājumos Andrim Ķēniņam.

Ķēniņš pienākumus pildīs līdz brīdim, kad atklāta konkursa ceļā tiks izraudzīts jauns VVD ģenerāldirektors.

VARAM "izsaka pateicību Baklānei-Ansbergai par ieguldīto darbu dienesta attīstībai, aizvadot amatā vairāk nekā četrus gadus".

Kā aģentūrai LETA skaidroja Baklāne-Ansberga, vienošanās parakstīta jūlijā. Tā notikusi pēc ministra Māra Sprindžuka (AS) iniciatīvas, pamatojoties uz pušu atšķirīgo izpratni par iestāžu kompetencēm un pārmaiņu ieviešanas procesiem.

VVD sociālās vietnes "Facebook" lapā bijusī VVD vadītāja norāda, ka ar lepnumu atskatās uz mazliet vairāk nekā četru gadu laikā kopīgi paveikto darbu VVD attīstībā. "Esam pārliecinoši iekļuvuši starp valsts pārvaldes līderiem digitālās transformācijas jomā, kā arī ieguvuši iedzīvotāju un partneru atzinību par paveikto gan krīžu, gan ikdienas jautājumu risināšanā. Panākumu pamatā ir bijis smags darbs, drosmīgi lēmumi, skaidra virzība uz attīstības mērķiem un tiesiskums kā kopīga vērtība," norādīja Baklāne-Ansberga, pateicoties dienesta profesionāļu komandai.

Kā aģentūrai LETA atzina Sprindžuks, VVD vadītāja maiņa bijusi viņa iniciatīva ar mērķi panākt būtiskas pārmaiņas dienesta darbā.

Galvenais mērķis esot mainīt primitīvo "visu aizliegt" pieeju uz tādu, kas vērsta uz sadarbību un atbildības deleģēšanu pašvaldībām un iedzīvotājiem, palielinot paškontroli.

Viņa ieskatā nepieciešams uzlabot dialogu starp VARAM Vides departamentu un VVD, kā arī nepieciešams būtisks darbs, mainot tiesisko regulējumu.

Tāpat nepieciešams šajā jomā samazināt administratīvo slogu un fokusēties uz jautājumiem, kuros vides riksi ir lieli.

Veids, kā pašlaik tiek risināti vides jautājumi, ir nokalpojis, ir jauni izaicinājumi, ir zaļā kursa prasības, aprites ekonomika. Līdz ar to VVD darbs jāvirza uz sadarbību, veicinot pašvaldību, uzņēmēju un iedzīvotāju izpratni izvēlēties videi draudzīgākas tehnoloģijas.

Nepieciešama arī virzība uz modernākiem kontroles modeļiem nekā pašlaik, kad kontroli nodrošina inspektori un VVD ir nepietiekama kapacitāte, uzskata politiķis.

VVD esot nepieciešams jauns grūdiens un reformas, skaidroja ministrs, paužot cerību, ka pašā sistēmā ir cilvēki, kas izprot gan sistēmu, gan tiesisko ietvaru un ir gatavi virzīt nepieciešamās pārmaiņas.

KONTEKSTS:

Baklāne-Ansberga VVD vadītājas amatā apstiprināta 2019. gada aprīļa beigās. Viņas kandidatūra dienesta vadībai par labāko atzīta iepriekš rīkotā atklātā konkursā. Savulaik bija Valsts zemes dienesta vadītāja, bet pirms darba VVD strādāja Ventspils domē. 

Pirms tam dienestu vadīja Inga Koļegova, kura 2019. gada janvārī pameta amatu pēc vienošanās par darba attiecību pārtraukšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti