Panorāma

Aizliedz spēlēt ar Krievijas un Baltkrievijas komandām

Panorāma

Žogu gar Krieviju būvēs vismaz četras firmas un NBS

Varmāka mēģina nolaupīt cietušo, izdemolē izolatoru

Varmāka pēc tuvošanās lieguma atcelšanas mēģina nolaupīt cietušo sievieti

Varmāku, kurš bija aizturēts par seksuāla rakstura noziegumu, neilgi pēc palaišanas brīvībā policijai atkal nācās meklēt. Pēc tam, kad tiesa atcēla liegumu tuvoties cietušajai, vīrietis bija ieradies pie viņas un, bruņojies ar nazi, centās sievieti nolaupīt. Pateicoties ātrai policijas rīcībai, varmāka aizturēts, bet niknumā viņš uzbruka policistiem, pēc tam izdemolēja izolatoru un mēģināja pārgriezt sev vēnas.

ĪSUMĀ:

  • 23 gadus veco vīrieti aizturēja par seksuāla rakstura noziegumu, bet vēlāk atcelts apcietinājums un liegums tuvoties cietušajai.
  • Vīrietis bruņojās ar nazi un devās pie cietušās, kuru centās nolaupīt. Kaimiņu iesaistīšanās izglāba sievieti.
  • Varmāku aizturēja vilcienā. Vīrietis uzbruka policistiem un izdemolēja izolatoru.
  • Tiesnesis skaidro – nebija pamata turpināt liegumu tuvoties, un cietusī apliecināja, ka apdraudējuma vairs nav.
  • Policija nepiekrīt tiesas skatījumam. Lieta tika izmeklēta un bija gatava nodošanai kriminālvajāšanai.
  • Policijas šefs: Mēs esam pieteikuši karu varmākām.

Traģēdija Jēkabpilī, kur jaunu sievieti ilgstoši vajājušais Leons Rusiņš viņu nogalināja bērna un mātes acu priekšā, bijusi skaudra mācība Valsts policijai. Uz cietušās palīgā saucienu ir jāreaģē nekavējoties.

Šonedēļ policijai nācās parādīt spēju reaģēt līdzīgā situācijā.

Pēc atbrīvošanas devās pie cietušās

Pērn par seksuāla rakstura noziegumu pret divdesmitgadīgu sievieti aizturēja 23 gadus veco vīrieti. Tiesa piemēroja apcietinājumu, ko pēcāk pagarināja. Bet vēlāk vīrieti atkal izlaida brīvībā. Viņš piecas reizes pārkāpa aizliegumu sazināties ar cietušo vai tuvoties viņai.

Policija atkal lūdza vīrieti apcietināt. Tas nenotika. 18. janvārī slēgtā tiesas sēdē tika skatīts pieteikums par pagaidu aizsardzības atcelšanu. Tiesa to atcēla.

1. februārī – dienā, kad spriedums stājās spēkā, vīrietis centās šo sievieti nolaupīt. Šoreiz viss notika Rīgā.

"Viņš jau mēģināja viņu nolaupīt. Rāva. Vilka. Tikai iesaistoties kaimiņiem, izdevās izglābties," pastāstīja Valsts policijas Austrumzemgales iecirkņa priekšniece Evita Galviņa.

Vīrietis aizbēga. Viņa meklēšanā iesaistījās lieli policijas spēki. Vīrieti aizturēja vilcienā. Policijas virsnieks dzinās vilcienam pakaļ ar auto, iekāpa Salaspilī, un starp daudzajiem pasažieriem vīrieti atrada un atpazina.

"Līdzi [viņam] bija nazis; bruņots. Policijā salauza griestus, uzbruka policijas darbiniekiem, norāva metāla stieni un mēģināja pārgriezt sev vēnas," par aizturēto pastāstīja policijas pārstāve.

Palaists uz brīvām kājām

Kāpēc vīrietim tika mainīta noteiktā sankcija – tuvošanās aizliegums cietušajai?

Zemgales rajona tiesas tiesnesis Valdis Muižnieks rakstiskā atbildē skaidroja: "Netika vairs konstatēts pamats tās turpmākai piemērošanai, un netika konstatēts, ka turpinātos prasītājas apdraudējums. Tiesas sēdē piedalījās arī pati prasītāja un apliecināja, ka vairs nepastāv viņas apdraudējums."

Valsts policija ir pilnīgi pretējās domās. Šis vīrietis cietumsodu par izvarošanu izcietis jau kopš pusaudža vecuma. No saviem 23 gadiem sešus pavadījis ieslodzījumā.

"Tas ir tiesas kompetencē, kāpēc tā.

Kriminālprocess tika izmeklēts, bija gatavs nodošanai prokuratūrai kriminālvajāšanai," sacīja Galviņa.

Arī prokurors uzskata, ka varmākas jāvērtē nopietni. Šīs nedēļas gadījums to atkal pierāda. "Jāsaka milzu paldies policijas darbiniekiem, kuri devās no Jēkabpils uz Rīgu. Informācijas apmaiņa bija teicama," sacīja Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Aigars Bičušs.

Tagad atkal kā drošības līdzekli policija prasa piemērot aizturētajam apcietinājumu, ko tiesa piektdien akceptēja. "Manuprāt, tiesnesim būs ļoti grūti argumentēt, kāpēc nepiemērot apcietinājumu," sacīja prokurors.

"Esam pieteikuši karu varmākām"

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzsvēra, ka pret varmākām ir nulle tolerances. Un tieši to pašu sagaida no tiesas un tiesnešiem.

"Mēs esam būtībā pieteikuši karu varmākām.

Un grozījumi likumā par vajāšanu, par draudiem, par pagaidu aizsardzības pārkāpumu ļauj mums iedarbināt citus mehānismus," sacīja Ruks.

Taču policija ir bezspēcīga, ja prasīto sankciju vietā tiesa piemēro maigākas. Un tikai mata tiesa izšķīra to, ka nenotika jaunas sievietes slepkavība vai smaga sakropļošana.

"Mums vakar izdevās novērst lielu nelaimi," pauda policijas pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti