Dienas ziņas

Vidusskolēni sāk pieteikties pārbaudes darbiem

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Stūra mājas izgaismošanai aicina ziedot lukturīšus ar baterijām

Stūra mājas izgaismošanai aicina ziedot lukturīšus ar baterijām

Gada tumšākais laiks Latvijā ir arī gaismas un brīvības svētku laiks. Latvijas Okupācijas muzejs šogad aicina atzīmēt svētkus kopā, piepildīt tumšo Stūra mājas namu ar gaismu un pieminēt tos, kas reiz ziedoja brīvību Latvijas vārdā. Muzejs aicina ikvienu piedalīties Stūra mājas izgaismošanā, ziedojot lukturīti, kas Valsts svētku nedēļā no 11. līdz 18. novembrim tiks izvietots ēkas logos.

Bijušajā Valsts drošības komitejas ēkā Brīvības ielā 61, Rīgā, jeb tā saucamajā Stūra mājā šobrīd atrodas Latvijas Okupācijas muzeja izstāde "Čekas vēsture Latvijā", kas stāsta par represijām, ko padomju okupācijas vara īstenoja pret Latvijas iedzīvotājiem 47 gadu garumā.

Muzejs ar gaismas akciju vērš uzmanību uz ēkas vēsturisko nozīmi un atgādina par demokrātijas un brīvības trauslumu – tumsas kliedēšanai ir vajadzīgi simtiem gaismas lukturīšu.

"Mēs varētu pievērst uzmanību šai tukšajai ēkai, ir daudzi cilvēki, kuri ziedoja savu brīvību mūsu kopējās brīvības labad," sacīja Stūra mājas gide Daniela Rihtere.

Ziedot var jebkādus lukturīšus, kas darbojas, un tiem jābūt derīgai baterijai. Lukturīšus pieņems Stūra mājā muzeja darba laikā. 

Akcijas laikā iecerēts savākt 150 lukturīšu, lai izgaismotu visus logus. "Dzīvos lukturīšus un sveces lūdzam nenest," piebilda Rihtere.

Svētku nedēļā, iepriekš piesakoties, muzejā notiks arī bezmaksas ekskursijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti