Rīta Panorāma

Aktierim Ivaram Kalniņam – 75!

Rīta Panorāma

"Mesa" izdod jaunu dziesmu un gatavojas lielkoncertam

Intervija ar Slimnīcu biedrības priekšsēdētāju Jevgēņiju Kalēju

Slimnīcu biedrība: Ministrijas plānam par tīkla sakārtošanu jābūt daudz precīzākam

Veselības ministrijas (VM) plānam slimnīcu tīkla sakārtošanai, kas paredz mainīt slimnīcās pieejamo pakalpojumu klāstu, jābūt daudz precīzākam. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" izteicās Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Jau vairākus mēnešus ministrija plāno slimnīcu tīkla sakārtošanu; tās galvenais mērķis – paaugstināt ārstniecības kvalitāti. To iecerēts panākt, tuvāk cilvēku dzīvesvietai saglabājot pamatā neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas un terapeitisko aprūpi, bet sarežģītāka veida palīdzību koncentrējot reģionāla un nacionāla līmeņa slimnīcās.

Slimnīcu biedrības vadītājs, raksturojot VM plānu, sacīja: "Šis plāns ir uz 30 lappusēm, ko ministrija ir izstrādājusi. Un Latvijas slimnīcu vadītāju iebildumi ir apmēram uz 20 lappusēm. Šeit ir tas saprašanas līmenis. Tas, kas notiek vai notiks, ir nākotnes vīzija."

Kalējs uzsvēra, ka VM plānam jābūt daudz precīzākam.

"Tas pakalpojumu apjoms, ko sniedzam Latvijas  iedzīvotājiem, ja tas tiek būtiski izmainīts, – ir jāplāno daudz precīzāk, kā tas viss notiks. Pašreiz mēs šajā plānā to neredzam. (..) Diemžēl tā datu izmantošana un analīze ir vājākais punkts, kas šajā plānā parādās, jo tie dati faktiski tika izmantoti, bet nebija analizēti. Ir tikai secinājumi vai aktivitātes, ka jāsamazina kāds profils, jāsamazina pakalpojumu apjoms noteiktos reģionos," atzīmēja Kalējs. 

Kā piemēru Kalējs minēja ministrijas plānu likvidēt dzemdību palīdzības, traumatoloģijas un ķirurģijas profilu atsevišķās reģionu slimnīcās. Viņš skaidroja: "Ir pateikts, ka dzemdību skaits ir mazāks par 500 un tāpēc mēs pārtraucam pakalpojumu sniegšanu reģionu iedzīvotājiem, piemēram, Dobelē, Preiļos un citās pilsētās, pretī neliekot to, ko darīsim ar šīm grūtniecēm, kuras slimnīcas to visu var paņemt."

KONTEKSTS: 

Veselības ministrija (VM) plāno slimnīcu tīkla sakārtošanu; tās galvenais mērķis – paaugstināt ārstniecības kvalitāti. To iecerēts panākt, tuvāk cilvēku dzīvesvietai saglabājot pamatā neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas un terapeitisko aprūpi, bet sarežģītāka veida palīdzību koncentrējot reģionāla un nacionāla līmeņa slimnīcās.

VM sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par slimnīcu tīkla izmaiņām arī teikts, ka, veicot reformas slimnīcu tīklā, plānots pārtraukt grūtnieču un dzemdību palīdzību Dobeles un apkārtnes slimnīcā un Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, novirzot pacientes attiecīgi uz Jelgavas pilsētas un Rēzeknes slimnīcu grūtniecības un dzemdību nodaļām.

Informatīvo ziņojumu sākts saskaņot ar sociālajiem partneriem, tā izskatīšana valdībā plānota vēlāk šovasar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti