Panorāma

Latvijas Zemnieku savienība cer uz darbu koalīcijā

Panorāma

Eksperti: Krievijai jāsamaksā par karu Ukrainā

Siguldā pirmo reizi notiek "Nakts krustaceļš"

Siguldā pirmo reizi notiek «Nakts Krustaceļš»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Gavēņa laikā izstaigāt Krusta ceļu Gaujas Nacionālajā parkā pašā vistumšākajā laikā – šāda iespēja ticīgajiem bija aizvadītajā naktī. Pirmo reizi Siguldā notika "Nakts Krustaceļš", kuru kopīgi organizēja Salaspils un Siguldas katoļu draudzes. Vairāk nekā simt cilvēku no dažādām konfesijām tradicionālo lūgšanu formu apvienoja ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā.

Ap pulksten 23 Gaujas Nacionālais parks iegrimis pilnīgā tumsā.

Lai piedalītos "Nakts Krustaceļā", bija jāizveido komanda no diviem līdz pieciem cilvēkiem un visiem kopā jāatrod 14 kontrolpunkti – tradicionālās Krusta ceļa stacijas.

Pirmajai reizei atsaucība bijusi ļoti liela – pieteikušās 29 komandas no dažādām konfesijām. Komandas veido vai nu vienas draudzes locekļi vai veselas ģimenes.

"Ir vairāk par simts dalībniekiem, dažāda vecuma, arī ģimenes. Šis Krusta ceļš dāvana Siguldai. Maza gaismiņa nozīmē, ka komanda nāk. Trīs atnākušas, gaidām citas, vienos plānots finišēt," stāstīja Salaspils katoļu draudzes prāvests Ilmārs Tolstovs.

Piemēram, 11. stacijā ticīgie parasti apcer Jēzus pienaglošanu pie krusta. Kontrolpunktā nolikts simbolisks krusts, kur dalībnieki pienaglo papīra lapiņas, uz kurām sarakstījuši lietas, no kā vēlas atbrīvoties.

Neskatoties uz fiziskām aktivitātēm, katrā stacijā tiek pavadīts laiks arī lūgšanai.

Krusta ceļa lūgšana ir viena no senākajām ticīgo lūgšanām, kur tiek apcerēta Jēzus notiesāšana un sišana krustā. Gavēņa laikā ticīgie to parasti izstaigā baznīcās.

"Mēs esam ieslīguši dīvānos, datoros. Šis ir veids, kā iziet ārā un dot elpu senajām lūgšanu formām. Baznīcai jāiet līdzi laikam," sacīja Tolstovs.

"Nakts Krustaceļa" tradīciju Salaspils draudzes prāvests noskatījis Polijā, kur jau aptuveni 20 gadus gavēņa laikā notiek "Ekstremālais Krusta ceļš". Tur dalībniekiem jāpārvar līdz pat 40 kilometri. Siguldas "Nakts Krusta ceļa" dalībnieki aizvadītajā naktī pieveica aptuveni 20 kilometrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti