FOTO ieskats: Daugavā starp Jēkabpili un Pļaviņām ūdens līmenis pazeminās

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pēdējā diennaktī pazeminājies par aptuveni 20 centimetriem. Tā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Jēkabpils pilsētā un augšpus Jēkabpils plūdu draudu praktiski neesot, jo upē turpinās tikai reta ledus iešana, sniegs ir nokusis un nokrišņi tuvākajās dienās nav gaidāmi.

LVĢMC hidroloģe Līga Klints intervijā Latvijas Radio apliecināja, ka situācija pie Jēkabpils uzlabojas. Tiesa, tuvākajās stundās teritorijā nav atcelts sarkanais brīdinājums, bet dienas laikā speciālisti labāk redzēs, kas notiek upē, un to atcels.

"Ūdens līmenis pēdējā stundā ir diezgan strauji sācis pazemināties.

Applūdušo teritoriju platības sāk samazināties. Jāatzīmē, ka ne viss ūdens noplūst uz upi, jo citreiz ūdens paliek tādās kā ieplakās, tāpēc tās varētu būt applūdušas ilgāku laiku. Tā ka situācija pie Zeļķiem uzlabojas. Pļaviņās turpinās ledus kustība ūdenskrātuvē, un ūdens līmenis arī svārstās, ūdens līmenis nav bīstams," sacīja Klints.

LVĢMC hidroloģe Līga Klints
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Līdzīgi intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija): "Izskatās, ka trakākais Krustpils, Salas pagastam, ir laikam aiz muguras. Ir arī sākusi kustēties ledus aste, kas bija lejpus Zeļķiem, un, ja tā nesablīvēsies, tad visdrīzāk šodien ūdens [līmenis] nopietni kritīsies."

KONTEKSTS:

Trešdien, 28. februārī, posmā starp Jēkabpili un Pļaviņām turpinājās ūdenslīmeņa kāpums, tādēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludināja sarkano brīdinājumu. Ūdens līmenim paaugstinoties, Daugavas posmā no Jēkabpils līdz Zeļķiem gaidāma plašu teritoriju applūšana

Ledus sastrēgums, kas rada ūdenslīmeņa celšanos, ir visas Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves garumā un beidzas aptuveni pie Aiviekstes ietekas Daugavā. Brīdī, kad ledus sastrēgums sakustēsies, gaidāma strauja ūdenslīmeņa celšanās Pļaviņās, taču, ja sastrēgums turpinās blīvēties, Pļaviņās ūdenslīmenis vēl nekāps, bet tas notiks Jēkabpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti