De Facto

Mainās Rietumu un Baltijas politiķu retorika par iespējamiem draudiem

De Facto

Pārmaiņas muitā

Uzturēšanās atļauju biznesu pavada durvju aiznaglošana "liekajiem" īrniekiem

«De facto»: Uzturēšanās atļauju biznesu pavada durvju aiznaglošana līdzšinējiem īrniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 3 mēnešiem.

 

Uzturēšanās atļauju dzītais mājokļu bizness vairākās mājās ienācis ar necilvēcīgiem apstākļiem īrniekiem. Lai neieslīgtu ilgās tiesu prāvās, divi Rīgas daudzstāvu māju īpašnieki pret īrniekiem pielieto visai skarbas metodes, svētdien ziņo LTV raidījums "De facto".

Durvju aiznaglošana, kanalizācija dzīvokļos, divas ziemas bez apkures

Jau otro ziemu bez apkures, ūdens un kanalizācijas dzīvo cilvēki Maskavas ielas 39.namā. 2013.gada vasarā mājai nomainījās īpašnieki. Ziemā mājai nepieslēdza apkuri, aizsala ūdensvadi. Kanalizācija krājās dzīvokļos, tāpēc santehniķi salauza caurules, lai tek pagrabā.

Visu pagājušo gadu vienīgā tualete sešstāvu mājā bija biotualete pagalmā. Ūdeni pieved reizi nedēļā. Šoziem nav arī tualetes.

Mājā palikuši izturīgākie. "Bērnam gadiņš bija, kad atslēdza siltumu un ūdeni. Vasarā noslēdza elektrību. Kā tā var dzīvot?" saka Gita. Viņa dzīvoklī silta ir viena istaba, ko kurina ar krāsni. Nesen Gitai izdevies atrast citu pagaidu mājvietu.

Sieviete un citi mājas iedzīvotāji noliedz, ka viņiem būtu parādi.

Jaunie īpašnieki piestādīja lielāku īres maksu, ko īrnieki atsakās maksāt, jo viņiem ir spēkā iepriekšējie īres līgumi. Tagad rēķini īrniekiem vispār netiek sūtīti.

Kamēr īrnieki nav mājās, dzīvokļiem tiek naglotas ciet durvis un liktas priekšā piekaramās atslēgas.

Jurija īsās prombūtnes laikā īpašnieks ielika metāla durvis ar jaunu slēdzeni. "Sākumā nakšņoju tepat uz zemes, pēc tam devos uz patversmi. Visa iedzīve man aizvien ir iekšā," saka pensionārs, stāvot pie dzīvokļa durvīm.

Īpašnieku pārstāvis: Nams jānoslēdz, jo iedzīvotāji to pamet

Īpašnieki interviju "De facto" atteica, esot ārzemēs. Viņu pārstāvis slēdzeņu likšanai attaisnojumu atrod pilsētas noteikumos par būvju uzturēšanu – neapdzīvotas telpas jānoslēdz, lai svešinieki netiek iekšā.

"Vairāki īrnieki sakarā ar to, ka nebija apkure, viņi sāka pamest dzīvokļus. Tur rajonā ir gan narkomāni, gan bomži, tāpēc tika uzliktas piekaramās atslēgas," saka pārvaldnieks Dāvids Bobovņikovs.

Par apkures nepieslēgšanu viņš skaidro, ka

jaunie īpašnieki mājā sāka saimniekot tikai ziemā, kad apkure parādu dēļ jau nebija pieslēgta.

Taču īrnieki par nemaksāšanu tiesā nav sūdzēti. Situāciju Maskavas ielas 39.namā pārbaudīja Tiesībsarga birojs. Tas secināja, ka jaunajiem īpašniekiem ir saistoši iepriekšējie īres līgumi un strīdi ir jāizskata tiesā.

Nama īpašnieki ar īrniekiem izrēķinājušies jau citos namos

Rīgas pašvaldības Īres valdē tieši ar ilgajām tiesas prāvām skaidro, kādēļ īpašnieki izvēlējušies ātrākas metodes. "Bet jebkurā gadījumā ne es, ne Īres valde neatbalstu likt piekaramās atslēgas," saka Īres valdes priekšsēdētājas p.i. Rita Bednarska.

Rīgas domes Administratīvā komisija par pamatpakalpojumu nesniegšanu uzlikusi īpašniekiem vairākus sodus. Vairākos piegājienos uzlikti sodi gandrīz 10 000 eiro apmērā. Taču tie ir pārsūdzēti.

Policija pēc vienas no īrnieku sūdzībām sākumā atteica rosināt kriminālprocesu, taču pēc prokuratūras norādēm to tomēr izdarīja. Pašlaik izmeklētāji pieļauj, ka notikusi patvarība un lietā ir aizdomās turētās personas.

Komunālo pakalpojumu nesniegšana, durvju aiznaglošana, īrnieku mantu izlikšana ir abu namīpašnieku – Izraēlas pilsoņu Grigorija Sandersa un Alekseja Kaškarova – rokraksts. Līdzīgi īrnieku jautājumu viņi risinājuši citās savās mājās - Dzirnavu 6, Avotu 76, Ezera 18. Arī par šiem gadījumiem notiek izmeklēšana.

Māju Dzirnavu ielā, kur īrnieku mantas viņu prombūtnes laikā iznesa no dzīvokļiem, abi pārdevuši. Tā tagad tiek atjaunota un mākleri jau pārdod dzīvokļus, cita starpā norādīts, ka līdz ar tiem var nopirkt uzturēšanās atļaujas

Māju iedzīvotāji noskaidrojuši, ka viens no īpašniekiem Kaškarovs bija lūdzis Latvijā uzturēšanās atļauju. Taču tā viņam, pēc neoficiālām ziņām, esot atteikta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti