VID Finanšu un Muitas policiju apvienos no 1.janvāra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No nākamā gada 1.janvāra apvienos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu un Muitas policijas, izveidojot Nodokļu un muitas policiju, savukārt jauna VID Iekšējās drošības pārvalde turpmāk būs pakļauts dienesta ģenerāldirektoram.

To paredz Saeimas ceturtdien, 28.septembrī, apstiprinātie grozījumi Krimināllikumā.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule ceturtdien intervijā Latvijas Radio pauda, ka abas policijas ir nelielas struktūrvienības un to apvienošana ļaus efektīvāk izmeklēt nodarījumus.

Savukārt Iekšējās drošības dienests, kas līdz šim bija Finanšu policijas struktūrvienība un izmeklēja VID darbinieku, tajā skaitā Finanšu policijas darbinieku pārkāpumus, tagad neatradīsies interešu konflikta situācijā, norādīja Cīrule.

Par VID Iekšējās drošības pārvaldes pakļautību likumdevēji diskutēja aptuveni gadu, līdz nolēma šīs pārvaldes pārraudzību uzticēt VID ģenerāldirektoram. Tieši jautājums par to, kas uzņemsies Iekšējās drošības pārvaldes pārraudzību, bija galvenais iemesls, kādēļ kavējās arī lēmums par VID Muitas policijas un Finanšu policijas apvienošanu.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienību) šaubījās, vai jaunajai institūcijai vajadzētu būt Finanšu ministrijas padotības iestādei. Bet valdošajā koalīcijā ietilpstošās „Vienotības” politiķi uzskatīja, ka Iekšējās drošības pārvaldei ir jābūt neatkarīgai no VID vadības.  

Jau ziņots, ka Saeima pērn septembrī noraidīja likumu grozījumus, kas paredzēja apvienot VID Finanšu policiju un Muitas policiju, kā arī noteikt izmeklēšanas iestādes funkcijas Iekšējās drošības dienestam, kas būtu pakļauts VID vadītājam.

Toreiz deputāti neiebilda pret priekšlikumu par VID Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu. Iebildes bija pret ideju VID Finanšu policijas paspārnē Iekšējās drošības dienestam paredzēt arī izmeklēšanas iestādes funkcijas, vienlaikus nododot šo iestādi VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti