Reizniece-Ozola: Prieku par paveikto sabojāja «deputātu kvotas» un haoss ap mikrouzņēmuma nodokli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Gandarījumu par šogad paveikto finanšu ministres amatā sabojāja "deputātu kvotas" un izmaiņas mikrouzņēmumu regulējumā, atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Aicināta izvērtēt šogad paveiktos būtiskākos darbus, finanšu ministre atzina, ka lielākais darbs bijis saistīts ar valsts budžetu.

"Labi, ka sākām laikus pārskatīt ministriju izdevumus, un budžeta robu dēļ nebija nepieciešams veikt būtiskas izmaiņas nodokļu sistēmā. To, ko solījām, arī izpildījām. Tomēr gandarījumu par darbu sabojāja diskusijas par "deputātu kvotām", kas būs viens no labojamajiem darbiem nākamgad, un pēkšņās izmaiņas Mikrouzņēmumu nodokļa likumā," sacīja finanšu ministre.

Tajā pašā laikā Reizniece-Ozola uzsvēra, ka nodokļu izmaiņas netika veiktas, lai palielinātu nodokļu ieņēmumus, bet lai nāktu pretī uzņēmumiem un labotu "iepriekš pieņemtu labu ideju sliktā izpildījumā".

Šogad finanšu ministres vadībā tika arī sākts darbs pie jaunās nodokļu politikas stratēģijas, kas būs viens no ministres galvenajiem darbiem arī nākamgad. "Svarīgi, ka šajā jautājumā nepieņemam lēmumus autoritatīvi, bet iesaistām partnerus," uzsvēra finanšu ministre.

Tāpat šogad ministrei svarīgs darbs bija saistīts ar Eiropas Savienības (ES) fondu apguvi. "Šogad daudz strādājām, lai jau nākamgad varētu apgūt ES fondus ar pilnu jaudu. ES fondu apguve bija būtiski iekavējusies, bet Finanšu ministrijai izdevās kļūt par citu ministriju draugu un paveicām to, ko varēja ātrāk, ja vien būtu bijusi ciešāka ministriju sadarbība," norādīja Reizniece-Ozola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti