Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā Latvijā augustā palielinājās par 2,2%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šī gada augustā, salīdzinot ar jūliju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 2,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 2,5%, eksportētajai produkcijai – par 1,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 1,8%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (izņemot mēbeles), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī metālu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam citu transportlīdzekļu ražošanā, kā arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā.

2021. gada augustā, salīdzinot ar 2020. gada augustu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 18,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 15,9%, eksportētajai produkcijai – par 20,4%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 21,9%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 19,2%.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (izņemot mēbeles), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas); atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu kritumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti