Ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā pērn augušas vidēji par 13,2%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2021. gadā, salīdzinot ar 2020. gadu, palielinājās par 13,2%,  liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 12,6%, eksportētajai produkcijai – par 13,7%, tajā skaitā eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 14,5%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 13,0%.

Lielākā ietekme uz 12 mēnešu vidējo ražotāju cenu līmeni bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā.

Savukārt pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar novembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,6%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 3,8%, bet eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,5%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 0,1%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 1,0%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā; atsevišķu pārtikas produktu ražošanā, kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu kritumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

2021. gada decembrī, salīdzinot ar 2020. gada decembri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 25,1%.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 31,4%, eksportētajai produkcijai – par 19,6%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 22,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 17,5%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti