Pagarina termiņu Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima ceturtdien, 2. februārī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus, kas paredz pagarināt termiņu Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijai, informēja parlamentā.

Grozījumi noteic pabeigt Rīgas, kā arī Ventspils brīvostas pārvalžu likvidāciju līdz šā gada 31. decembrim. Tie nepieciešami, lai nodrošinātu ostu pārvaldības reformas nepārtrauktību. 

Par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone ("Apvienotais saraksts") iepriekš norādīja, ka komisija turpinās diskusijas par ostu pārvaldības reformas īstenošanu, tostarp pašvaldību iesaisti šajā procesā. 

"Komisija vienojās par ostu pārvaldības reformas uzlabošanas darba grafiku, pirmajam posmam notiekot Satiksmes ministrijas vadībā," informēja Matisone. 

Likumprojekts stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas. 

KONTEKSTS:

Pēc ilgām un plašām debatēm 13. Saeima 2022. gada februārī pieņēma grozījumus Likumā par ostām, kas nosaka Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeļa maiņu. 

Pēc Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputātu iniciatīvas 36 deputāti no vairākām opozīcijas partijām pieprasīja parakstu vākšanu referenduma rīkošanai pret grozījumiem. Taču parakstu vākšanā saņemti 7215 paraksti, kas ir nepietiekami likuma nodošanai tautas nobalsošanai.

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība) iepriekš izteicās, ka ostu reformas termiņš jāpagarina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti