KP nekonstatē konkurences tiesību pārkāpumus eiro ieviešanas aizsegā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 3 mēnešiem.

Konkurences padome (KP), noslēdzot un apkopojot eiro ieviešanas tirgus uzraudzības rezultātus, secina, ka tirgos novērotās cenu izmaiņas nav saistāmas ar eiro ieviešanas aizsegā īstenotiem konkurences tiesību pārkāpumiem.

2014.gada otrajā pusē KP pievērsa pastiprinātu uzmanību tirgiem, kuros pastāvēja indikācijas par iespējamiem konkurences tiesību pārkāpumiem, un veica padziļinātu izpēti Rīgas pašvaldības akciju sabiedrības „Rīgas Centrāltirgus” teritorijā un darbībās, kā arī vieglā autotransporta servisu pakalpojumu tirgū Rīgā. Papildus KP veica Ekonomikas ministrijas cenu monitoringa datu analīzi atsevišķām pārtikas precēm mazumtirdzniecībā.

Noslēdzot tirgus uzraudzību, KP secina – novērotās cenu izmaiņas ir individuāla uzņēmumu cenu veidošanas politika, kas nav saistāma ar saskaņotām darbībām vai ļaunprātīgu tirgus varas izmantošanu.

Lai novērstu iespējamos konkurences tiesību pārkāpumus, kas īstenoti, aizbildinoties ar eiro ieviešanu Latvijā, KP īstenoja eiro ieviešanas tirgus uzraudzību, kas tika uzsākta 2013.gada nogalē un ilga visa 2014.gada garumā. Arī turpmāk KP veiks aktīvas tirgus uzraudzības, pievēršot uzmanību patērētājiem ikdienai būtiskiem tirgiem.

Vienlaikus KP atgādina, ka konkurences tiesību pārkāpumiem nav noilguma termiņa un tie joprojām var tikt atklāti arī pēc tirgus uzraudzības noslēguma. Tāpēc iestāde aicina – ja uzņēmums ir bijis iesaistīts aizliegtā vienošanās, tam ir iespēja iecietības programmas ietvaros informēt KP par pārkāpumu un saņemt atbrīvojumu no soda. Savukārt patērētājus KP aicina izmantot iestādes mājas lapā pieejamo iespēju anonīmi ziņot par konkurences tiesību pārkāpumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti