Gada inflācija Igaunijā jūlijā pieaugusi līdz 22,8%

Gada inflācija Igaunijā jūlijā pieaugusi līdz 22,8%, salīdzinot ar 21,9% jūnijā, piektdien ziņoja valsts statistikas birojs.

Salīdzinot ar pagājušā gada septīto mēnesi, preču cenas Igaunijā palielinājušās par 17,7%, bet pakalpojumu cenas kāpušas par 33,1%.

Statistiķi norādīja, ka gada salīdzinājumā patēriņa cenas Igaunijā jūnijā visvairāk ietekmēja ar mājokli saistīto izmaksu pieaugums, kas veidoja vairāk nekā 40% patēriņa cenu kāpuma. Elektrība mājsaimniecībām kļuvusi par 142,9% dārgāka, centrālapkure sadārdzinājusies par 62,7% un pa cauruļvadiem piegādātās dabasgāzes cena augusi par 235,4%, savukārt cietā kurināmā cena augusi par 80,1%.

Tāpat patēriņa cenu pieaugumu jūlijā gada izteiksmē ietekmēja pārtikas un bezalkoholisko dzērienu cenas pieaugums, kas veidoja piekto daļu no kopējā patēriņa cenu indeksa kāpuma. No pārtikas produktiem gada laikā visvairāk – par 72,3% – sadārdzinājušies milti un graudaugi, svaigu zivju cenas pieaugums bijis par 59%, olas sadārdzinājušās par 56,7%, makaronu produktu cena kāpusi par 43,1% un cukurs kļuvis par 40,3% dārgāks.

Benzīna cenas Igaunijā jūlijā bijušas par 39,1% lielākas nekā pirms gada, un dīzeļdegvielas cenas kāpums sasniedzis 60,1%.

Salīdzinājumā ar jūniju patēriņa cenas Igaunijā pagājušajā mēnesī palielinājušās par 1,9%, kas seko 2,7% mēneša inflācijai jūnijā. Mēneša izteiksmē vislielākā ietekme uz inflāciju bijusi ar mājokli un pārtiku saistīto produktu cenu kāpumam. Elektrība mājsaimniecībām mēneša salīdzinājumā kļuvusi par 15% dārgāka, bet gāze – par 22,5% dārgāka. Pārtikas un bezalkoholisko dzērienu sadārdzinājums veidojis piektdaļu no kopējā patēriņa cenu kāpuma. Benzīns mēneša laikā kļuvis par 5,2% lētāks, un dīzeļdegvielas cena kritusies par 2,9%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt