Panorāma

"Brexit" satrauc tautiešus Lielbritānijā

Panorāma

Ne visiem bērniem nodrošina tiesības uz izglītību

Latvijā sāk pietrūkt darbaroku

Ekonomiste: Darba devēju un darba ņēmēju gaidas nesakrīt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Bezdarbs Latvijā turpina samazināties, šogad otrajā ceturksnī bezdarbnieki bija 7,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Latvijas Bankā atzīst, ka bezdarba līmeņa samazināšanas jau bija gaidāma, tomēr tas nebūt neliecina, ka darba tirgū viss ir kārtībā.

Salīdzinot ar 2017.gada to pašu periodu, bezdarba līmenis ir samazinājies par 1,2 procentpunktiem, bet salīdzinājumā ar šī gada  iepriekšējo ceturksni bezdarba līmenis ir sarucis par 0,5 procentpunktiem.

Latvijas Bankā norāda, ka jau ilgāku laiku ir manāms, ka darba devēju un darba ņēmēju gaidas nesakrīt. Joprojām diezgan izteikts ir strukturālais bezdarbs.  Proti, bezdarbnieku kvalifikācija nav atbilstoša darba devēju prasībām. Arī algas kāpj pārāk strauji.

“Tas galvenais iemesls ir, ka darba ņēmēji vēlas labus darbus ar labām algām, bet darba devēji skatās, cik tad viņi var par attiecīgo darba ražīgumu, darba produktivitāti samaksāt, un šeit rodas atšķirības,” skaidroja Latvijas Bankas ekonomiste Ieva Opmane.

“Pašlaik jau pēc mūsu vērtējuma bezdarbs ir zem dabiskā līmeņa. Tas nozīmē, ka darba devējiem ir vajadzīgi darbinieki un pieaug algas. Bet algas šobrīd pieaug straujāk nekā produktivitāte. Ilgstoši tas tā nevar notikt, jo galu galā, lai kaut ko samaksātu darbiniekiem, tas ir jānopelna,” norādīja ekonomiste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti