Deputāti konceptuāli atbalsta zaudējumu kompensāciju preses izdevumu piegādēm 2020. gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saeimas deputāti ceturtdien, 12. septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Pasta likumā, ar kuriem plānots nodrošināt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2020. gadā ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim, informēja parlamenta Preses dienests.

Likumprojekts paredz no 2020. gada 1. janvāra uz vienu gadu pagarināt šobrīd piemērojamo regulējumu attiecībā uz abonēto preses izdevumu piegādi un to radīto zaudējumu kompensēšanu, tādējādi pagarinot arī universālā pasta pakalpojumu saistības esošajiem sniedzējiem. Plānots, ka pasta komersantiem kompensēs tos zaudējumus, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus laika posmā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl otrajā – galīgajā – lasījumā jāskata Saeimai.

KONTEKSTS:

Laikrakstu lasītāju skaits sarūk, bet transporta izmaksas pieaug. Tādēļ drukātās preses nogādāšana līdz abonentiem uzņēmumam Latvijas Pastam ar katru gadu rada arvien lielākus zaudējumus, kuri tiek kompensēti no valsts budžeta. 2016. gadā šim mērķim bija nepieciešami 4,7 miljoni eiro, 2017. gadā – 4,9 miljoni eiro, bet 2018. gadā jau – 5,8 miljoni eiro.

Pašlaik abonētās preses piegādei Satiksmes ministrijas budžetā nākamajam gadam rezervēti 2 miljoni eiro. Taču prognozes rāda, ka šī funkcija Latvijas Pastam radīs zaudējumus aptuveni 6 miljonu eiro apmērā. Tādēļ Satiksmes ministrija meklē avotus, kur ņemt trūkstošos 4 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti