Brisele noraida pārmetumus par šķēršļiem Vācijas atbalstam «Lufthansa»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Amatpersonas Briselē vēlas, lai apmaiņā pret dāsno Vācijas valdības palīdzību lidsabiedrība “Lufthansa” samazinātu tās lidmašīnām pastāvīgi rezervēto vietu skaitu Frankfurtes un Minhenes lidostā. Eiropas Komisija noliedz, ka prasības būtu pārāk stingras, bet „Lufthansa” vadība šādu konkurences uzraugu prasību noraida.

Brisele noraida pārmetumus par šķēršļiem Vācijas atbalstam «Lufthansai»
00:00 / 02:58
Lejuplādēt

Vācijas valdība vēlas atbalstīt savu lielāko aviokompāniju, ieguldot tās pamatkapitālā aptuveni sešus miljardus eiro un garantējot aizdevumus vēl trīs miljardu eiro apmērā. Šim darījumam ir nepieciešams saskaņojums no Eiropas Komisijas konkurences uzraugiem.

Tomēr Brisele kā vienu no priekšnoteikumiem ir uzstādījusi kompānijas „Lufthansa” lidmašīnām pastāvīgi rezervēto vietu skaita samazināšanu Frankfurtes un Minhenes lidostā. Minhenes un Frankfurtes lidostā „Lufthansa” kontrolē divas trešdaļas no vietām.

Lidsabiedrības padome nesen noraidīja EK prasību. Arī aviokompānijas pilotu un kabīnes apkalpes locekļu pārstāvji vēstulē Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniecei  Margrētei Vestagerei un viņas priekšniecei Urzulai fon der Leienai asi kritizē šo prasību, sakot, ka striktie nosacījumi apdraud 135 000 darba vietu.

Savukārt Vestagere preses konferencē paziņoja, ka prasība nodrošināt lielāku konkurenci Minhenes un Frankfurtes lidostā ir likumsakarīga gadījumā, ja aviokompānija „Lufthansa” saņemtu ievērojamu atbalstu no Vācijas valdības.

Vestagere noraidīja pārmetumus, ka Brisele izvirzītu kompānijai „Lufthansa” negodīgas prasības: „Mēs nemēģinām radīt papildu šķēršļus.

Mēs mēģinām panākt, ka gadījumā, ja kāda kompānija ar lielu ietekmi tirgū saņem vairāk nekā 250 miljonu eiro lielu atbalstu, tiek kompensēta ietekme uz konkurenci.”

Vestagere arī uzstāja, ka šādas prasības nav nekāds jaunums: „Lai aviokompānija varētu lidot uz kādu lidostu, tai ir nepieciešams norezervēt sev vietu pie termināļa. Tā ir vajadzīga, lai lidmašīna varētu nolaisties, pasažieri varētu izkāpt un jauni varētu iekāpt. Šādu vietu skaits ir ierobežots un ir atkarīgs no lidostas izmēra. Tādēļ tas ir ļoti vērtīgs resurss. Ja kāda aviokompānija vēlas konkurēt ar citu, tai ir nepieciešamas vietas lidostā. Tieši tādēļ mēs ļoti bieži runājam par vietām, kad jautājums skar konkurenci starp aviokompānijām.”

Vācijas valdība apgalvo, ka sarunas ar Eiropas Komisiju turpinās, un pauž pārliecību, ka vienošanos izdosies rast. Amatpersonas sola salīdzināt „Lufthansa” izvirzītās prasības ar nosacījumiem, kas bija jāizpilda tādām lielajām aviokompānijām kā „SAS” un „AirFrance/KLM”.

Kā zināms, arī Latvijas valdība nolēma ieguldīt aviokompānijā „airBaltic” 250 miljonus eiro. Arī tam vēl ir nepieciešams saņemt Eiropas Komisijas piekrišanu. Pagaidām nav zināms, kad šis lēmums varētu tikt pieņemts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti