«Liepājas autobusu parks» apņēmies samaksāt 862 700 eiro sodu par dalību kartelī

AS "Liepājas autobusu parks" gatavojas atsaukt pieteikumu tiesā par apstrīdēto Konkurences padomes (KP) lēmumu, ar kuru tika konstatēts sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju kartelis, un apņēmies samaksāt tam piemēroto naudas sodu 862 700 eiro apmērā par aizliegtu vienošanos, informēja KP.

KP un "Liepājas autobusu parks" 27. oktobrī ir parakstījuši Administratīvo līgumu par tiesiskā strīda izbeigšanu. 

Uzņēmums ir apņēmies atsaukt pieteikumu tiesā par apstrīdēto KP lēmumu, samaksāt piemēroto naudas sodu par aizliegtu vienošanos, kā arī turpmāk izglītot darbiniekus par konkurences tiesību jautājumiem. Uzņēmumā norādīja, ka vienošanās noslēgta, neatzīstot vainu pārkāpumos.

""Liepājas autobusu parks" savā profesionālajā darbībā ievēro normatīvo aktu prasības un noliedz konkurences tiesību noteikumu pārkāpšanu. 
Tomēr, ņemot vērā KP lēmuma ietekmi uz uzņēmuma attīstību, "Liepājas autobusu parks" lēma par izlīgumu ar KP un uzņēmuma uzticamības atgūšanu," norādīja uzņēmumā.

Lēmums, ar kuru KP konstatēja AS "Liepājas autobusu parks", SIA "Latvijas Sabiedriskais Autobuss" un AS "Nordeka" aizliegtu vienošanos VSIA "Autotransporta direkcija" organizētajos iepirkumos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutos uz desmit gadiem, tika pieņemts šī gada 5. janvārī.

Par īstenoto konkurences tiesību pārkāpumu uzņēmumiem piemērots naudas sods kopumā 1 974 923,81 eiro apmērā.

"Liepājas autobusu parkam" piemērota soda nauda 862 700 eiro apmērā, "Nordeka" – 637 600 eiro apmērā, bet "Latvijas sabiedriskajam autobusam" – 474 600 eiro apmērā.

Uzņēmumi KP lēmumu pārsūdzēja šī gada februārī. Administratīvā apgabaltiesa ierosināja trīs atsevišķas tiesvedības. KP un AS "Liepājas autobusu parks" noslēgtais Administratīvais līgums ir pamats tiesvedības ar AS "Liepājas autobusu parks" izbeigšanai, un šajā daļā Konkurences padomes lēmums kļūs neapstrīdams. 

KONTEKSTS:

VSIA "Autotransporta direkcija" 2019. gada jūlijā izsludināja iepirkumu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālas nozīmes maršrutos ar autobusiem līdz 2030. gadam. Iepirkums tika izsludināts par sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanu maršrutu tīkla daļās jeb lotēs, kur jāapkalpo 65 miljoni kilometru gadā.

Iepirkuma nolikums noteica pakalpojuma apjoma ierobežojumus, ko viens pretendents maksimāli var iegūt konkursā – ne vairāk kā 15 miljonus kilometru gadā.

Konkurences padome izpētē secināja, ka AS "Liepājas autobusu parks", SIA "Latvijas Sabiedriskais Autobuss" un AS "Nordeka", lai katrs iepirkumā spētu iegūt pakalpojuma sniegšanas tiesības maršrutos maksimāli pietuvināti noteiktajai robežai, savstarpēji apmainījās ar komerciāli sensitīvu informāciju ne tikai par lotu sadali, bet arī par dalības nosacījumiem iepirkumos.

2023. gada janvārī KP uzņēmumiem piemēroja naudas sodu kopumā 1 974 923,81 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti