Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: ANO un Izraēlas pozīciju sadursme – cik sarežģīta situācija?

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Ko nodokļu jomā iedzīvotājiem gaidīt nākamgad?

ZZS deputāts: Uzstāsim uz samazinātās PVN likmes saglabāšanu augļiem un dārzeņiem nākamgad

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) nākamā gada valsts budžetā tomēr centīsies panākt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes saglabāšanu Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem. Tas izriet no ZZS Saeimas deputāta Harija Rokpeļņa teiktā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums".

Viņš apgalvoja, ka tieši ZZS bija tā, kas panākusi samazinātu PVN likmi Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem. Šajā pavasarī un vasarā, kad ZZS vēl bija opozīcijā, tā paudusi, ka samazinātā PVN likme būtu jāsaglabā arī turpmāk. Rudenī, kad ZZS kļuva par varas partiju, nostāja šajā jautājumā neesot mainījusies.

"(..) Tas, ka mūsu pozīcija nav mainījusies, ir skaidrs.

Mēs šobrīd joprojām uz to uzstājam un aktīvi strādājam, un meklējam veidus, kā to [samazinātās PVN likmes saglabāšanu augļiem un dārzeņiem] panākt jau šajā budžetā," skaidroja Rokpelnis. 

Viņš norādīja, ka Zemkopības ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvji tiekas, lai meklētu risinājumu samazinātās PVN likmes saglabāšanai.

Aptuveni pirms mēneša zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) paziņoja, ka sarunās par nākamā gada budžetu samazinātā PVN likme vairs nav plānota. Vienlaikus sarunās par nākamā gada budžetu ir panākta vienošanās atvēlēt papildu 3 miljonus eiro, lai palīdzētu vietējiem augļu un dārzeņu ražotājiem.

Tikmēr Saeimas opozīcijas partijas, piedāvājot zemāku PVN likmi pārtikai, pārmeta nu valdībā nonākušajai ZZS atkāpšanos no pašas paustajām iecerēm laikā, kad tā strādāja opozīcijā.

KONTEKSTS:

Samazināto PVN likmi 5%, nevis 21%, apmērā svaigiem dārzeņiem, ogām un augļiem uz pilotprojekta laiku ieviesa 2018. gadā. Samazinātā PVN likme bija iecerēta uz trīs gadiem, un vienlaikus noteikti četri sasniedzamie rādītāji.

Zemkopības ministrija 2020. gadā secināja, ka kritēriji ir sasniegti ar uzviju. Savukārt Finanšu ministrija uzskatīja, ka pilotprojekts nav bijis sekmīgs un ziņojumā norādītie aprēķini ir interpretēti maldīgi. Tomēr valdība vienojās saglabāt samazināto PVN līdz 2023. gada rudenim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti