Ziemeļīrijas unionisti aptur sadarbību ar Dublinu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Lielākā Ziemeļīrijas partija ceturtdien apturēja sadarbību ar Dublinu un piedraudēja sarīkot ārkārtas vēlēšanas šajā reģionā, protestējot pret Ziemeļīrijas protokolu. Šis dokuments ir daļa no Lielbritānijas izstāšanās līguma no Eiropas Savienības un atrunā turpmāko reģiona statusu.

Ziemeļīrijas unionistu līderis Džefrijs Donaldsons ir pieprasījis veikt būtiskas izmaiņas protokolā un paziņojis, ka neviens viņa partijas politiķis nebūtu gatavs ieviest dzīvē Ziemeļīrijas protokolu tā pašreizējā redakcijā.

Šie izteikumi izskan dienā, kad Ziemeļīrijā viesojās Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieks Marošs Šefčovičs. Pirms vizītes viņš kārtējo reizi atgādināja, ka Brisele negrasās pārskatīt protokolu.

“Esmu pilnīgi pārliecināts – un domāju, ka tāpat uzskata arī visa Eiropas Komisija un Eiropas Savienība –, ka mēs varam atrast veiksmīgus risinājums pašreizējā protokola ietvaros. Tieši tam būtu jāpievērš mūsu galvenā uzmanība – praktiskiem izaicinājumiem un problēmām, ar ko sastopas Ziemeļīrijas iedzīvotāji.

Es ticu, ka mēs esam pietiekami radoši un apņēmīgi, lai tos atrisinātu. Tādēļ pievērsīsim uzmanību konkrētiem izaicinājumiem, nevis mēģināsim pārskatīt protokolu. To mēs noteikti nevēlāmies.”

KONTEKSTS:

Jaungada naktī Lielbritānija pameta Eiropas muitas savienību un vienoto tirgu. Lai gan juridiski Lielbritānija ES bloku pameta jau 2020. gada 31. janvārī, līdz šim gadam faktiski nekas daudz nebija mainījies, jo turpinājās pēcbreksita pārejas periods. Tā laikā starp Londonu un Briseli norisinājās smagas sarunas par jaunu brīvās tirdzniecības līgumu, kuru pašā Ziemassvētku priekšvakarā beidzot izdevās noslēgt un 30. decembrī arī abām pusēm parakstīt. 

Dodoties uz Lielbritāniju, ES pilsoņiem tagad jārēķinās ar papildu nosacījumiem. Piemēram, bloka pilsoņiem vairs nebūs automātisku tiesību ilgstoši uzturēties un strādāt Lielbritānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti