Vēsturisks notikums – tiksies Romas pāvests un Krievijas patriarhs

Piektdien notiks vēsturiska Romas Katoļu Baznīcas pāvesta un Krievijas Pareizticīgo Baznīcas patriarha tikšanās. Pāvests Francisks un patriarhs Kirils tiksies Kubā. Tā būs abu Baznīcu galvu pirmā tikšanās kopš Lielās Shizmas, kad 11.gadsimtā kristietība sašķēlās Rietumu un Austrumu Baznīcās.

Paziņojot par gaidāmo tikšanos, Vatikāns un Maskavas Patriarhāts kopīgā paziņojumā norādīja, ka tā „būs pirmā vēsturē un iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām Baznīcām.” Abu baznīcu galvas tiksies Havanas lidostā, kur pāvests Francisks ieradīsies pa ceļam uz vizīti Meksikā.

Vēsturiskā tikšanās gaidīta jau kādu laiku. Pāvests Francisks 2014.gadā paziņoja, ka ir gatavs satikt patriarhu Kirilu jebkurā vietā, kur vien viņš vēlas. Romas Katoļu un Krievijas Pareizticīgo Baznīcas attiecības bijušas vēsas vairākus gadsimtus kopš Lielās Shizmas 1054.gadā. Pēdējā laikā attiecības ietekmējis arī karš Ukrainas austrumos - patriarhs Kirils tiek uzskatīts par Kremlim tuvu stāvošu personu. Krievijas Pareizticīgo Baznīca šonedēļ pauda cerību, ka tikšanās iezīmēs jaunu ēru sadarbībai starp abām Baznīcām.

Patriarhs Kirils ieradies Kubā 11 dienu vizītes ietvaros, kuras laikā viņš dosies arī uz Brazīliju un Paragvaju. Bet pāvests Francisks Havanā ielidos pa ceļam uz vairāku dienu ilgu vizīti Meksikā.

4 komentāri
Žanis
Dieva svētību tikšanās notikumam. Vairs nav ko dalīt, kristīgajai pasaulei steidzami ir jāapvienojas ! ja ne juridiski, tad faktiski !
Krievu virspops
atšķirībā no Romas pāvesta nepārstāv visu Austrumu Ortodoksālo baznīcu, bet tikai vienu no 13 tās nacionālajiem atzariem. Tikšanās un vienošanās starp rietumu un austrumu kristiešiem nav notikusi un nevar notikt tikai tāpēc, ka austrumu kristīgā baznīca pati nav vienota - nav sarunu partnera. Protams, krievu virspopam šī tikšanās ir iespēja paspīdēt laikā, kad viņa maizes devēju puķinu cenšas ignorēt. Savukārt Romas pāvests mūsdienās cenšas tikties ar lielu daļu no "noklīdušajām avīm", ar to zināmā mērā tuvojoties katoļu vēsturiskās vainas atzīšanai un (varbūt tālā nākotnē) nožēlošanai.
Jackass
"Vēsturisks notikums – tiksies Romas pāvests un Krievijas patriarhs" lasīt: "Vēsturisks notikums – tiksies Romas pāvests un Krievijas miljonārs"
lietauniece59
Agrākos laikos krievu zemnieciņš iegāja baznīcā vīzēs un salāpītās biksēs a tur stāv pats dievs vienā zeltā un dārgakmeņos...... bībelē stāv rakstīts , lepnība un godkārība liels grēks
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti