Vēsturisks notikums – tiksies Romas pāvests un Krievijas patriarhs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Piektdien notiks vēsturiska Romas Katoļu Baznīcas pāvesta un Krievijas Pareizticīgo Baznīcas patriarha tikšanās. Pāvests Francisks un patriarhs Kirils tiksies Kubā. Tā būs abu Baznīcu galvu pirmā tikšanās kopš Lielās Shizmas, kad 11.gadsimtā kristietība sašķēlās Rietumu un Austrumu Baznīcās.

Paziņojot par gaidāmo tikšanos, Vatikāns un Maskavas Patriarhāts kopīgā paziņojumā norādīja, ka tā „būs pirmā vēsturē un iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām Baznīcām.” Abu baznīcu galvas tiksies Havanas lidostā, kur pāvests Francisks ieradīsies pa ceļam uz vizīti Meksikā.

Vēsturiskā tikšanās gaidīta jau kādu laiku. Pāvests Francisks 2014.gadā paziņoja, ka ir gatavs satikt patriarhu Kirilu jebkurā vietā, kur vien viņš vēlas. Romas Katoļu un Krievijas Pareizticīgo Baznīcas attiecības bijušas vēsas vairākus gadsimtus kopš Lielās Shizmas 1054.gadā. Pēdējā laikā attiecības ietekmējis arī karš Ukrainas austrumos - patriarhs Kirils tiek uzskatīts par Kremlim tuvu stāvošu personu. Krievijas Pareizticīgo Baznīca šonedēļ pauda cerību, ka tikšanās iezīmēs jaunu ēru sadarbībai starp abām Baznīcām.

Patriarhs Kirils ieradies Kubā 11 dienu vizītes ietvaros, kuras laikā viņš dosies arī uz Brazīliju un Paragvaju. Bet pāvests Francisks Havanā ielidos pa ceļam uz vairāku dienu ilgu vizīti Meksikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti