Vējonis vizītē Dubaijā aicina stiprināt uzņēmēju sadarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

“Latvijas uzņēmumi ir ieinteresēti jaunos noieta tirgos ārpus tradicionālajiem eksporta tirgiem Eiropā, tādēļ Apvienotie Arābu Emirāti raisa īpaši lielu interesi kā potenciāls biznesa galamērķis,” svētdien, atklājot Latvijas - Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) biznesa forumu Dubaijā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra foruma sniegto iespēju uzņēmējiem no Latvijas un AAE meklēt jaunus lietišķos kontaktus un biznesa partnerus. Tas, kā norādīja Raimonds Vējonis, veidos stabilu pamatu plašākai sadarbībai ar AAE, kas ir Latvijas nozīmīgākais ekonomiskais partneris Līča valstu vidū.

“Šodien mēs nesākam sadarbību no baltas lapas. Kopējais Latvijas un AAE preču un pakalpojumu apgrozījums pēdējos gados ir strauji audzis, 2015. gadā sasniedzot 120 miljonus eiro. Tirdzniecības apjomi turpina palielināties, un tas apliecina, ka abu valstu ekonomiskai sadarbībai ir liels potenciāls,” teica Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis, iepazīstinot ar Latvijas uzņēmēju delegāciju, sacīja, ka šie uzņēmumi atspoguļo Latvijas ekonomiskās intereses un iespējas, gan piedāvājot savas preces un pakalpojumus AAE tirgū, gan piesaistot AAE investīcijas Latvijā. Biznesa forumā Dubaijā Latviju pārstāv vairāk nekā 40 uzņēmumu – transporta un loģistikas kompānijas, pārtikas ražotāju delegācija, informācijas tehnoloģiju, tūrisma un būvniecības pakalpojumu uzņēmumi, farmācijas un medicīnisko produktu ražotāji, kā arī izglītības nozares pārstāvji, tai skaitā lielākās Latvijas augstskolas.

“Sadarbība ar Latviju ir iespēja rast pieeju Eiropas tirgum, kas apvieno 740 miljonus iedzīvotāju. Latvijas ģeogrāfiskais izvietojums kalpo kā tilts, lai praktiski īstenotu šo sadarbību un savienotu rietumus ar austrumiem,” uzrunājot Latvijas-AAE biznesa foruma dalībniekus, teica Raimonds Vējonis.

Tiekoties ar Dubaijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāju Madžidu Saidu Al Gurairu, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas un AAE ekonomisko sadarbību veicinās tādi praktiskie soļi, kā nacionālās aviokompānijas “airBaltic” tiešie avioreisi starp abām valstīm, kurus paredzēts atklāt šā gada rudenī.

Valsts prezidents no 25. februāra līdz 28. februārim uzturas vizītē AAE, kuras ietvaros plānotas tikšanās ar augstākajām AAE amatpersonām. Valsts prezidentu pavada ekonomikas, zemkopības un satiksmes ministri, kā arī plaša uzņēmēju delegācija. Tikšanos laikā paredzēts paplašināt Latvijas un AAE līgumtiesisko bāzi un stiprināt ekonomikās attiecības. Vizītes laikā Raimonds Vējonis apmeklēs arī starptautisko pārtikas un viesmīlības izstādi “Gulfood 2017”, kurā piedalās 25 Latvijas uzņēmumi.

Jau ziņots, ka nesen AAE un Latvijas attiecībās gadījās misēklis, šai valstij iesniedzot protesta notu pēc incidenta ar tās vēstnieci Rīgas lidostā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti